“Za nami III Głogowski Tydzień z Janem Pawłem II. Od 16 do 22 października mieszkańcy miasta mieli okazję uczestniczyć w różnych imprezach kulturalno-religijnych upowszechniających nauczanie świętego papieża. Był m.in. bieg papieski, konkurs recytatorski, koncerty i oczywiście modlitwa.

– Mamy nadzieję, że to nasze ziarno modlitwy, ziarno słowa, entuzjazmu i serdecznych spotkań wyda w mieszkańcach naszego miasta dobre owoce – mówi Izabela Rutkowska, prezes Głogowskiego Centrum Myśli Jana Pawła II.

W papieskim tygodniu odbyła się także wystawa i wykład Marty Dzbeńsko-Karpińskiej z Warszawy. – To autorka fotoreportażu o kobietach, które mimo zagrożenia życia zdecydowały się urodzić swoje dzieci. Jej wystawa zatytułowana „Matki – mężne czy szalone?” była prezentowana w Watykanie podczas synodu o rodzinie – tłumaczy prezes.

„Sylwia, będąc w trymestrze ciąży, doznała wylewu podpajęczynówkowego krwi do mózgu z powodu pęknięcia tętniaka. Pomimo pierwotnej diagnozy, że nie przeżyje, została poddana operacji, a po rehabilitacji w pełni powróciła do zdrowia. Lekarze namawiali Sylwię na aborcję, ponieważ istniało ogromne ryzyko, że w wyniku choroby oraz działania leków, poddanych jej podczas operacji, dziecko będzie cierpiało na poważne upośledzenie fizyczne i umysłowe. Razem z mężem Sławomirem zdecydowali jednak o utrzymaniu ciąży i w 2001 roku na świat przyszła Karinka. Jest zdrową wysportowaną dziewczynką. W 2010 roku Sylwia urodziła drugą córkę Polę” – czytamy na jednej z plansz.

Oprócz wystawy jest też książka o tym samym tytule.

źródło:

http://zgg.gosc.pl/doc/2779199.Zdecydowaly-sie-urodzic