W dniach 23.10-25.10.2015 gościliśmy w parafii “Wszystkich Świętych” w Straszęcinie. Zaproszenie do nas skierował Proboszcz tamtejszej parafii, ks. Bogusław Czech. Wybraliśmy się w piątek rano, aby wspólnie z całą parafią przeżyć takie triduum przygotowujące nas do niedzielnego odpustu parafialnego. Na każdej Mszy Świętej homilie głosił ks. Radosław Horbatowski a s.Beata Dyko dzieliła się swoim świadectwem życia z Bogiem, odkrycia powołania i to,co najważniejsze życia charyzmatem Bł.Novarese.

Sobota należała w całości do ks. Radosława ponieważ siostrze czyli mi, zachorowało się i jak to mówił na Mszach Św. ks. Proboszcz: “Wczoraj głosiła nam o cierpieniu i jego wartości a także o ofiarowaniu cierpienia a dziś sama ofiarowuje swoje cierpienie za naszą parafię i nas, kapłanów”.

Jednak w niedzielę na Mszy Świętej odpustowej nie mogło zabraknąć też Siostry i po homilii ks. Radosława powiedziałam kilka słów do zgromadzonych wiernych.

Niesamowita atmosfera, bardzo podniosła, pełna wiary, nadziei i miłości udzielała się każdemu. Kościół wypełniony po brzegi, przez całe 3 dni. Życzliwość ludzi, otwartość i dobroć – tego doświadczyliśmy będąc w Straszęcinie. Mamy już zaproszenie na kolejne wizyty,aby jeszcze więcej mówić o dziełach Błogosławionego Novarese. Ks. Proboszcz jest zainteresowany naszym apostolatem ponieważ w jego parafii jest sporo osób cierpiących i chorych a ponadto znajduje się też Szpital.

Dziękując ks. Bogusławowi, proboszczowi parafii Wszystkich Świętych zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z Mszy Św.Odpustowej.

s.Beata Dyko SOdC