KLAUNY

Wojtek w Moudzie

Pielgrzymka do Fatimy

Jasna Góra 2017

Źrebak Dora

Lubomierz

Opłatek Gdańsk

8 grudnia 2015

Straszęcin 2015

Wyjazd apostolski do diecezji tarnowskiej

Progetto Five 2015

Pielgrzymka do Turynu

W dniach 23.04-29.04.2015 odbyła się pielgrzymka do Turynu.

Jelenia Góra - Cieplice

Wyjazd apostolski do Jeleniej Góry. Parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach

08.12.2014 odnowienie ślubów CPK

8 grudnia jest dla nas, Cichych Pracowników Krzyża, dniem bardzo ważnym. To właśnie w tym dniu na całym świecie, siostry i bracia – Cisi Pracownicy Krzyża odnawiają swoje śluby. Także i my w Kaplicy naszego Domu w Głogowie odnowiliśmy nasze śluby zobowiązując się do życia radami ewangelicznymi tzn., czystością, ubóstwem i posłuszeństwem na wzór Maryi Niepokalanej.

Henrykowo 2014

V pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do Henrykowa 30-08-2014

Łeba

Wyjazd rekolekcyjny do Łeby, gdzie przebywali członkowie CVS z Elbląga

Pielgrzymka Chorych na 25- lecie koronacji obrazu Matki Bożej Rokitńańskiej w Rokitnie

Również i my w grupie liczącej 120 osób składającej się z: Centrym Ochotników Cierpienia, Cichych Pracowników krzyża, turnusu oraz parafii uczestniczyliśmy w obchodach rocznicy 25- lecia koronacji obrazu Matki Bożej Rokitńańskiej w Rokitnie. Konferencję dla pielgrzymów o temacie „ Z Maryją , ze św. Janem Pawłem ku pełni życia” wygłosił ks. Piotr Pawlukiewicz.

CZERWCOWY TURNIEJ  BOCCIA

06 czerwca na terenie Domu "Uzdrowienie Chorych" odbył się CZERWCOWY TURNIEJ BOCCIA .Rywalizowało 12 drużyn nie tylko z Głogowa ale także z Zielonej Góry Elbląga

Rekol.osztyn 07.06-08.06.2014

07.06.2014-08.06.2014 Rekolekcje dla CVS w Olsztynu

Casale Monferrato 2014

Spotkanie sektorów młodzieżowych Centrum Ochotników Cierpienia w Casale Monferrato, z okazji stulecia urodzin Bł.Luigiego Novarese

Audiencja z Papieżem Franciszkiem - 17.05.2014

Audiencja specjalna dla Cichych Pracowników Krzyża i Centrum Ochotników Cierpienia z Papieżem Franciszkiem. 17.05.2014

Kolejna radość z miłego spotkania

W związku z tym, że CVS Archidiecezji Warmińskiej składa się z czterech grup przewodnich w Olsztynie, po jednej w Nidzicy i Ornecie dla tego raz lub dwa razy do roku organizujemy wyjazdowe spotkania integracyjne. W lutym tego roku zostaliśmy zaproszeni przez Ewę Gałkę i Annę Olszanicką animatorkę grupy nidzickiej.

Razem faktycznie łatwiej

W gronie niemal stu osób w dniu 26 czerwca 2013 roku w miłej atmosferze przy ognisku w malowniczo położonym Ośrodku Nadleśnictwa w Kabornie odbyło się podsumowanie rocznej pracy z fundacją "Łatwiej Razem".

X-lecie Domu

Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych do Głogowa, dziękczynienie za beatyfikację Luigiego Novarese i 10- lecie Domu Uzdrowienie Chorych - fot. Adam Stelmach.

Otwarcie Domu

Otwarcie Domu Uzdrowienie Chorych w Głogowie

Nadanie nazwy ulicy

Nadanie nazwy ulicy

Makieta Domu u Jana Pawła II

Makieta Domu u Jana Pawła II

Powódź 1997

Powódź w 1997 roku

Budowa Domu

Budowa Domu

5 edycja głogowskiego konkursu papieskiego

29 maja 2013r. w Domu "Uzdrowienie Chorych", odbyła się 5 Edycja Głogowskiego Konkursu Papieskiego dla uczniów klas czwartych z naszego powiatu. Konkurs przebiegał pod patronatem Stowarzyszenia Głogowskiego Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Szkoły Podstawowej Nr 10.

Pielgrzymka na Beatyfikację

Za nami jest już pielgrzymka na beatyfikację Sługi Bożego Ks. Prałata Luigi Novarese. Jak każde pielgrzymowanie tak i to wiązało się z pewnymi wyrzeczeniami. Szczególnie jeśli pomyślimy o pielgrzymach w starszym wieku i tych niepełnosprawnych.

Na końcu świata

Podczas turnusu rehabilitacyjnego od 13.04 do 27.04, przybyli do naszego domu ze spektaklem aktorzy z teatru "Na końcu świata" z Rudnej.

Zmartwychwstał w nas

W dniach 4-7 kwietnia W Domu "Uzdrowienie chorych" w Głogowie, ksiądz Radosław Horbatowski głosił rekolekcje, dla członków Centrów Ochotników Cierpienia przybyłych miedzy innymi z Bydgoszczy, Wrocławia, Oleśnicy, Głogowa i Leszna.

Parafia św.Brunona

Dzień 24 lutego (niedziela ) pogoda iście zimowa ,śnieżyca i mróz a my z radością jedziemy do Bartoszyc .Celem wyjazdu jest spotkanie w Parafii św Brunona z mieszkańcami miasta. Chcemy przedstawić osobę i dzieła ks. prałat L. Novarese - jednym słowem apostolat chorych .

Festiwal Życia w naszym Domu

Festiwal Życia w Domu Uzdrowienie Chorych w Głogowie

Słowo Boże - czyli jak przepchnąć wielbłąda przez ucho igielne

Tegoroczne rekolekcje dla młodzieży odbyły się 22.02. - 24.02.2013 roku w naszym domu, w Głogowie i zgromadziły one 40 osób. Na pierwszy rzut oka wydawać się mogło, że temat tych rekolekcji jest tematem trudnym, niezbyt zachęcającym młodych do przybycia i pogłębienia treści, które przygotował i wygłosił ks. Radosław Horbatowski.

Obchody XXI Światowego Dnia Chorego w niemieckim Altötting

W dniach od 7 do 11 lutego w Sanktuarium Maryjnym w niemieckim Altötting odbyły się celebracje liturgiczne związane z XXI Światowym Dniem Chorego. Uczestniczył w nich Moderator Generalny Cichych Pracowników Krzyża ks. Janusz Malski.

Jubileusz CVS Diecezji Bydgoskiej

11 lutego 2013 r. minęło 5 lat od wydania przez bp. Jana Tyrawę Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej Dekretu aprobującego istnienie Stowarzyszenia Centrum Ochotników Cierpienia Diecezji Bydgoskiej. Z tej okazji odbyło się uroczyste Walne Zebranie, które swoją obecnością zaszczycili Goście z Głogowa, Ks. Radosław Horbatowski i s. Ewa Figura.

XXI Światowy Dzień Chorego w Archidiecezji Gdańskiej

"Oto jest dzień, który dał nam Pan" - XXI Światowy Dzień Chorego. Właśnie 21 lat temu nasz ukochany papież Jan Paweł II w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady d.s Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenzo Angeliniego z dnia 13 maja 1992r ustanowił Światowy Dzień Chorego. Papież wyznaczył też od razu na obchody dzień 11 lutego, gdyż kościół powszechny wspomina pierwsze objawienia Maryjne w Lourdes. Od 11-go lutego do 16 lipca 1858 roku piękna Pani ukazała się 18 razy 14-letniej dziewczynce Bernadecie Soubirous w grocie Masabielle.

Oto ja, poślij mnie

10 lutego 2013 roku, na zaproszenie ks. Proboszcza Roberta Serafina i ks. Piotra Olszówki udałyśmy się wraz z siostrą Ewą, do parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni, w diecezji legnickiej, aby podczas każdej niedzielnej Eucharystii podzielić się ze zgromadzonymi wiernymi świadectwem naszego życia, ale przede wszystkim aby zapoznać ich zarówno z życiem Czcigodnego Sługi Bożego ks. Prałata Luigi Novarese, jak i z całym dziełem i charyzmatem Cichych Pracowników Krzyża

Spotkanie Noworoczne COC Archidiecezji Warmińskiej

W drugą niedzielę stycznia 2013 roku w zimowej scenerii członkowie wspólnoty ,sympatycy i opiekunowie uczestniczyli w spotkaniu noworocznym .Spotkanie rozpoczęto Mszą Świętą, której oprawę eucharystyczną (jak zawsze ) przygotowali członkowie pod kierunkiem animatorów małych grup przewodnich

Wizyta we Włoszech

Ania, Natalia i Wojtek kontynuują drogę poznawania wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża we Włoszech. 4 stycznia zatrzymali się na nocleg w Montichiari skąd ruszyli na północ do domu rekolekcyjnego dla osób niepełnosprawnych pw. Niepokalanego Serca Maryi w miejscowości Re, niedaleko granicy ze Szwajcarią.

Spotkanie świąteczno - noworoczne

Już po raz kolejny w naszym Domu, Cisi Pracownicy Krzyża zorganizowali integracyjne spotkanie świąteczno - noworoczne pn. "Kolędy czas". Spotkanie odbyło się 28 grudnia 2013 roku. Uczestnikami tego spotkania były osoby należące do apostolatu Centrum Ochotników Cierpienia, które ma na celu dowartościowanie cierpienia i ukazanie osobom z niepełnosprawnością, że mogą w pełni uczestniczyć w życiu społecznym pomimo ograniczeń wypływających z poszczególnych niepełnosprawności. W spotkaniu tym uczestniczyły również osoby z terenu miasta i powiatu głogowskiego.

Odnowienie przyrzeczeń - galeria zdjęć 2013

Wspólnota Cichych Pracowników Krzyża dziękuje wszystkim za obecność w tak ważnym dla nas dniu. Za modlitwę podczas Eucharystii i wspólne świętowanie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej foto galerii. Fot A. Stelmach.

Marsz Integracyjny Stowarzyszenia ODONIS 2013

Tradycyjny Marsz Integracyjny Osób Niepełnosprawnych i Seniorów. Spod Pomnika Dzieci Głogowskich uczestnicy Marszu przeszli pod pomnik Jana Pawła II - Biblioteki Świętego Pielgrzyma. Tam odczytana została i złożona na ręce uczestniczących w Marszu przedstawicieli władz miasta i powiatu odezwa zawierająca 10 postulatów.

BŁOGOSŁAWIONY JAN PAWEŁ II

W czwartek 24 października br. mieliśmy okazję przypomnieć sobie osobę Błogosławionego Jana Pawła II i jego nauczanie, dzięki montażowi słowno - muzycznemu o tym Wielkim Polaku. Został on przygotowany i przedstawiony nam przez młodzież Gimnazjum nr 3 z oddziałami integracyjnymi w Głogowie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

ZEFIR - przypłynął do Głogowa 2013

Zefir - Nowy, turystyczny statek, który płynie ze stoczni w Kędzierzynie-Koźlu do Bytomia Odrzańskiego zatrzymał się na postój w Głogowie i dlatego we wtorek, 15 października br., osoby, które były uczestnikami turnusu miały okazję popłynąć w rejsie po Odrze. Rejs ten sprawił wiele radości naszym turnusowiczom. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Weekend pełen dziękczynienia 2013

W drugiej połowie września odbył się kolejny turnus w naszym Domu. Uczestniczyły w nim osoby, które przyjechały do nas z dalekiej Nidzicy i Poraja. W weekend 27.09 - 29.09.2013 odbyły się rekolekcje, które głosił ks. Radosław Horbatowski. Tym razem były to szczególne rekolekcje, bo skierowane do bardzo wyjątkowej grupy ludzi: osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Międzynarodowe Zawody w Bocci

Działający przy Domu Uzdrowienie Chorych Integracyjny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych odniósł kolejne sukcesy tym razem już na Międzynarodowych Zawodach Niepełnosprawnych w Bocci. Zawody te, po raz pierwszy na takim szczeblu, odbyły się 28. Września w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie k/Zielonej Góry.

V Olimpiada Sportowa Victoria

18 września odbyła się piąta już edycja Olimpiady Sportowej dla Osób Niepełnosprawnych Victoria. Zaproszenie Wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża przyjęło tym razem 20 ośrodków dla osób niepełnosprawnych z terenu województwa dolnośląskiego. Na ogólną liczbę 200 zawodników, którzy wzięli udział w olimpiadzie złożyli się już tradycyjnie reprezentanci Warsztatów Terapii Zajęciowej, Specjalnych Ośrodków Szkolno Wychowawczych, Domów Pomocy Społecznej Dla Dzieci i dla Dorosłych i Środowiskowych Domów Samopomocy z Kątów Wrocławskich, Legnicy, Lubina, Ludwikowic Kłodzkich, Milicza, Środy Śląskiej, Świebodzic, Wałbrzycha, Złotoryi i oczywiście Głogowa.

V Integracyjne Mistrzostwa w Bocci

11. września w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie koło Zielonej Góry odbyły się V Integracyjne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Bocci. Po raz pierwszy i z dużym powodzeniem w zawodach wzięła udział reprezentacja mieszczącego się w Domu Uzdrowienie Chorych Integracyjnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych.

W cieniu Kolegiaty

"W cieniu Kolegiaty". Wspólne święto Powiatu Głogowskiego, Wojska Polskiego i Parafii Kolegiackiej zgodnie z tradycją odbyło się 15 sierpnia na terenach przylegających do tej najstarszej głogowskiej świątyni. Zdjęcia: Adam Stelmach.

Wizyta Biskupów Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Wizyta Biskupów Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Dzień Chorego CVS w Olsztynie

W tym roku obchodzimy XXII Światowy Dzień Chorego pod hasłem "Wiara i Miłosierdzie". W parafii Matki Bożej Ostrobramskiej Stowarzyszenie Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Warmińskiej dziewiątego lutego, jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca, spotkało się na uroczystej Mszy świętej w intencji ludzi chorych i cierpiących. Ta Eucharystia była szczególna pod kilkoma względami.