W różnych częściach świata świętowaliśmy wspomnienie liturgiczne Błogosławionego Luigiego Novarese. Dzieło, które w 1984 roku całkowicie powierzył Niepokalanej przeczuwając, że jego czas na ziemi dobiega końca, dziś rozwija się pod płaszczem Maryji na czterech kontynentach. Pamiętając o niezbędnych środkach ostrożności że względu na pandemię koronawirusa, każdy według własnych możliwości, dziękowaliśmy Bogu za dar naszego założyciela oraz prosiliśmy o jego wstawiennictwo i prowadzenie.

W Rzymie wspólnota Cichych Pracowników Krzyża zgromadziła się przy grobie Błogosławionego w Kościele MB Dusz Czyśćcowych Wspomożycielki przy via Giulia.

Wcześniej rzymska wspólnota odwiedziła Rocca Priora skąd 20 lipca 1984 r. Novarese odszedł do domu Ojca.

W Casale Monferrato, rodzinnym domu Błogosławionego, została odprawiona eucharystia z niektórymi reprezentantami Ochotników Cierpienia i Cichych Pracowników Krzyża.

W Montichiari, J. E. Bp. Domenico Sigalini odprawił mszę w parku przy domu Cichych Pracowniki w Krzyża.

W Sanktuarium MB Uzdrowienia Chorych w Valleluogo świętowano wspomnienie liturgiczne założyciela modląc się wraz z chorymi na różańcu oraz na uroczystej mszy, po której  uczczono jego relikwie.

W Domu Niepokalanego Serca Maryi w Re, neoprezbiter Cichych Pracowników Krzyża, Michel Fayosseh wraz ze wspólnotą oraz gośćmi z domu opieki nad osobami starszymi odprawili wspólnie Eucharystię.

Grupa osób z niepełnosprawnością umysłową wraz  z ks. Marcellinem Akonsena, neoprezbiterem ze wspólnoty oraz wychowawcami na wyjeździe wakacyjnym w Ayas odprawili mszę w ogrodzie Villa Letizia.

W Bari, na południu Włoch, grupa osób z niepełnosprawnością umysłową spotkała się na pierwszej wspólnej Eucharystii po kwarantannie wspominając naszego błogosławionego założyciela.

W Głogowie odprawiono uroczystą mszę w kolegiacie wraz z osobami przebywającymi na turnusie oraz przedstawicielami Ochotników Cierpienia.

10. Ochotnicy Cierpienia z diecezji gdańskiej zgromadzili się na wspólnej Eucharystii w Pruszczu Gdańskim.

11. W Kolumbii Ochotnicy Cierpienia świętowali Bł. Novarese opowiadając o jego życiu w krótkich filmikach oraz dzieląc się życzeniami i radością na grupie WhatsApp.

https://www.facebook.com/336051949853446/videos/808600109947157/
https://www.facebook.com/336051949853446/videos/705147160333195/

12. W Kamerunie, wspólnota Cichych Pracowników Krzyża wspominała założyciela na Eucharystii i świętowała na wspólnym podwieczorku.