Z inicjatywy Cichych Pracowników Krzyża osoby z niepełnosprawnością z rodzinami miały możliwość przeżycia wspólnych majowych, niedzielnych spotkań w Domu Uzdrowienia Chorych. Częścią zasadniczą była Msza Św. odprawiana przez Ks. Radosława Horbatowskiego. Eucharystia u Cichych ma wyjątkowy charakter, jest szczególnym przeżyciem, bo każdy kto w niej uczestniczy jest w centrum uwagi. Tego nie doświadczamy w innym miejscu. Młodzież, dorośli, rodzice w śpiewie, gestach, spontanicznej modlitwie wiernych czują się kochani przez Boga. Ks. Radek dociera swoim słowem do naszych serc, przez co jeszcze bardziej czujemy się ważni dla Pana Boga. Robert L. oczekuje na te spotkania, gdyż jako ministrant może służyć wówczas przy ołtarzu. Dla niego, czasem i innych osób niepełnosprawnych, to bardzo ważna służba, którą traktują z powagą.
Po Mszy Św. były spotkania, pełne radosnych zabaw prowadzonych przez niestrudzonego Ks. Radka i Siostry. Potrafią wciągać do zabaw, nawet tych opornych, mają różnorodne ciekawe pomysły na zintegrowanie dzieci, młodzieży i rodziców.
W ramach spotkania 30 maja Ks. Radek poprosił, aby w okolicy Domu poszukać i nazbierać kwiatów, by przystroić nimi wyniesioną na zewnątrz figurę Matki Bożej. Naręcza polnych roślin przyozdobiły figurę, wokół której zgromadzeni uczestnicy modlili się, odśpiewali Litanię Loretańską i pieśni Maryjne. Oprócz zabawy wspólnie też biesiadowano, były napoje i słodkości. Każde spotkanie wspiera duchowo uczestniczących, integruje rodziny, dostarcza emocji, stanowi zarówno czas modlitwy, jak i radości.
Gorąco dziękujemy Księdzu Radkowi i Siostrom za możliwość wspólnych spotkań i przeżyć.

Aniela Lechwar
Jadwiga Paliga