Radio Elka Głogów: Są pierwsze pomysły, co znalazłoby się w budynkach byłych warsztatów Zespołu Szkół Samochodowych, które kupili Cisi Pracownicy Krzyża. W tej chwili obiekty oglądają architekci i przygotowywane są koncepcje ich zagospodarowania. Na pewno rozszerzona zostanie oferta skierowana do mieszkańców Głogowa i okolic.

– Naszą ideą jest stworzenie przedszkola integracyjnego. Zajmujemy się dziećmi z autyzmem i tych dzieci jest dosyć dużo. Chcemy więc, by właśnie w tym kierunku poszła nasza działalność. Do tego chcielibyśmy uruchomić jakiś zakład aktywizacji zawodowej i środowiskowy dom. Byłaby to działalność dzienna niestacjonarna – mówi siostra Małgorzata Malska, kierująca Domem Uzdrowienia Chorych.

Na pewno rozwinięta zostanie też dotychczasowa działalność, w tym na przykład hipo- i onoterapia, czyli rehabilitacja z wykorzystaniem koni i osiołków. – W niedługim czasie wybudujemy plac zabaw. Z naszej oferty korzysta mnóstwo dzieci. Czasami czekają na hipoterapię czy onoterapię i ten czas oczekiwania mogłyby spędzać właśnie na takim placu zabaw. Być może powstanie też zewnętrza siłownia -wyjaśnia M. Malska.

Zanim jednak uda się zrealizować te wszystkie pomysły, Cisi Pracownicy Krzyża muszą zdobyć na to wszystko środki finansowe.