Każdego roku, w dniu 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP wspólnota Cichych Pracowników Krzyża, Siostry i Bracia, osoby świeckie i kapłani odnawiają swoje przyrzeczenia życia radami ewangelicznymi: CZYSTOŚCI, UBÓSTWA I POSŁUSZEŃSTWA a co za tym idzie, totalnego oddania się Panu Bogu przez ręce Maryi.

W tym roku z powodu pandemii a także w związku z obostrzeniami panującymi w naszym kraju wspólnota Cichych Pracowników Krzyża będzie odnawiać swoje przyrzeczenia sama, wyłącznie we własnym gronie podczas Eucharystii sprawowanej przed południem.

Niektórzy Cisi Pracownicy Krzyża, należący do gałęzi życia w rodzinie pozostaną we własnych domach i nie przyjadą do nas, a swoje coroczne przyrzeczenia odnowią w zaciszu domowym. Dlatego też, wychodząc im naprzeciw i chcąc dać im możliwość łączności duchowej i uczestnictwa wraz z nami w Eucharystii, postanowiliśmy transmitować Mszę Św. na naszym profilu Facebookowym.

Zapraszamy też Was, Drodzy Przyjaciele Wspólnoty jak i wszystkich członków Centrum Ochotników Cierpienia czy bliższych lub dalszych znajomych, do łączenia się z nami w sposób duchowy i uczestnictwa w transmisji na żywo poprzez internet.

Msza Św. odbędzie się 8.12.2020 roku o godz. 11.00. Eucharystia będzie transmitowana on-line (link poniżej):

https://www.facebook.com/cisipracownicykrzyza

Mamy nadzieję, że będziecie dzielić z nami duchowo radość z tego, że po raz kolejny powiemy Panu Bogu “TAK”, odpowiadając na głos Jego powołania.

Nasz Statut mówi: “Cisi Pracownicy Krzyża urzeczywistniają w sobie drogę wzrostu i dojrzewania w wierze, dzieląc się tym doświadczeniem z każdym człowiekiem.Pragną świadczyć o swej głębokiej i pełnej komunii z Chrystusem w przekonaniu, że pełna pomoc społeczna i kościelna opiera się na towarzyszeniu cierpiącym na drodze ich życia”. (Statut CPK, art.2).

W Piśmie Świętym czytamy: “Nie wyście mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili… “- chcemy być tymi, którzy w dalszym ciągu wzrastają duchowo umacniając swoją relację z Bogiem a dzięki temu towarzyszą w drodze osobom cierpiącym i chorym, pomagając im w dowartościowaniu cierpienia, którego doświadczają w życiu codziennym.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP każdy z nas, pragnie z jeszcze większym przekonaniem, wypływającym z odnowienia przyrzeczeń, odpowiedzieć, na usłyszane wezwanie: OTO JESTEM.

Prosimy Was o modlitwę za wszystkich Cichych Pracowników Krzyża, tutaj w kraju, ale też obecnych na całym świecie, o świętość i wierność dla nich, o nowe i święte powołania do naszej wspólnoty, i już dziś dziękujemy Wam za wszelkie okazane nam dobro i za Waszą modlitwę. Pamiętajmy też w naszych modlitwach o ks. Januszu, który tak niedawno odszedł do domu Ojca. Jesteśmy pewni, że w tym szczególnym dniu, jakim jest 8.12 będzie przy nas i będzie wypraszał u Boga potrzebne dla nas łaski.