Apostolat CVS u Bożej na Jasnej Górze.
W środę 6 lipca przedstawiciele Centrum Ochotników Cierpienia naszej diecezji i Cichych Pracowników Krzyża zostali zaproszeni na 51 Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolstwa Chorych, która jak co roku Odbywa się w Częstochowie u stóp Matki Bożej na Jasnej Górze.
Rozpoczęliśmy modlitwą różańcową, konferencją wygłoszoną przez ks. Prof. Stanisława Wawrzaka – Krajowego Duszpasterza Służby Zdrowia w latach 2010-2016. Uroczystej Mszy św. w Bazylice przewodniczył ks. biskup Wiktor Skworc – Metropolita Katowicki. Zwrócił się On do wszystkich chorych, niepełnosprawnych i starszych mówiąc: “Drodzy Chorzy, pamiętajcie, że życie pełne cierpienia, „bezproduktywności”, bez działania i zawodowej pracy, nie jest pozbawione sensu, więcej – ono w tajemniczy sposób niesie w sobie jego nadmiar, tak, że stajecie się „niezastąpionymi pośrednikami w zbawieniu świata”.
Na zakończenie jeszcze wspólne Nabożeństwo Lourdzkie połączone z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w Kaplicy Cudownego Obrazu ubogaciło nas wszystkich duchowo i pełni radości wróciliśmy do Głogowa by głosić dalej Apostolat Zbawczego Cierpienia.