Glogow.info.pl: W sobotę w Watykanie odbyły się uroczystości beatyfikacyjne związane z Luigim Novarese, założycielem wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża i patronem głogowskiego Domu “Uzdrowienie Chorych”. Udział w nich wzięło kilka tysięcy osób, w tym 200-osobowa grupa z Głogowa.

Wśród nich był m.in. proboszcz parafii kolegiackiej ks. Rafał Zendran. – To było wielkie wydarzenie dla Kościoła i Cichych Pracowników Krzyża, ale nie tylko – powiedział kapłan. – Jest to również osobisty sukces księdza Janusza Malskiego z głogowskiego ośrodka, który w listopadzie ubiegłego roku mianowany został przez papieża głównym zarządzającym Cichych Pracowników Krzyża na świecie i obecnie rezyduje w Rzymie.

Watykańskie uroczystości będą miały ciąg dalszy 8 czerwca w Głogowie. – W tym dniu odbędzie się msza dziękczynna związana watykańskim wydarzaniem – poinformował ks. Zendran. – Już od rana przy kolegiacie odbywać się będą różnorodne występy, w tym osób niepełnosprawnych. Zaproszony został także włoski piosenkarz.

Msza św. rozpocznie się o 11.00, a jej głównym celebrantem będzie reprezentujący przy papieżu Franciszku światowe duszpasterstwo chorych arcybiskup Zygmunt Zimowski. – Będzie to naprawdę ważne wydarzenie dla miasta, które jednocześnie połączone jest z diecezjalną pielgrzymką osób chorych i niepełnosprawnych – dodał proboszcz. – Liczymy, że w tym dniu w uroczystości weźmie udział nawet pięć tysięcy ludzi.