W dniach od 4-19 czerwca grupą 45 osób wyruszyliśmy na długą pielgrzymkę do słonecznej Italii.
Przez dwa tygodnie Grupa CVS i osób bliskich z Gdańska, Bydgoszczy , Warszawy, Głogowa i okolic odwiedziła domy i miejsca związane z życiem Błogosławionego Luigi Novarese – Apostoła Chorych. Re, dom pierwszych rekolekcji dla chorych, Moncrivello gdzie Wspólnota Cichych Pracowników Krzyża prowadzi szpital, Casale Monferato dom narodzin Błogosłąwionego. W Rzymie nawiedziliśmy kościół Matki Bożej z Czyśćca Wybawiającej, w którym znajduje się Jego grób. Rocca Priora niedaleko Rzymu. Otwarty jako ostatni przez założyciela Cichych Pracowników Krzyża, gdzie 20 lipca 1984r odszedł do domu Ojca. Spotkanie ubogacili swoimi doświadczeniami mieszkający tam nowicjusze z Afryki. Valleluogo dom macierzysty Wspólnoty.
W ramach odbywającego się nadzwyczajnego jubileuszu Roku Miłosierdzia w dniach 10-12 czerwca odbyła się w Rzymie seria spotkań dla Chorych i Niepełnosprawnych w których też uczestniczyliśmy. Na trasie pielgrzymowania towarzyszyła nam Matka Boża i “małe” Sanktuaria jej poświęcone: Oropa, Civitavecchia, Mentorella, Sanktuarium Matki Bożej Rórańcowej w Pompejach i przepiękne sanktuarium Madonna di San Luca w Bolonii. Modliliśmy się przy grobie św. Rity w Casi i w Roccaporena u Ojca Pio w San Giovanni Rotondo i Pietralcinie. W roku Miłosierdzia nie zabrakło Collevalenza i Sanktuarium Miłości Miłsiernej. Twarz zmartwychwstałego Chrystusa na całunie z Manopello to wciąż jedna z największych zagadek chrześcijańskiego świata. Nie mniejszą jest relikwiarz z ciałem i krwią Chrystusa przechowywany w kościele w Lanciano, gdzie również mogliśmy się pomodlić.
Był czas na wspólną rekreację i odpoczynek nad Morzem w Salerno i Senigallii oraz podziwianie przepięknych krajobrazów nad Jeziorem Garda.
Zapraszamy do galerii zdjęć z naszej pielgrzymki.