W ostatnich dniach listopada w naszym domu odbyło się ważne spotkanie dla członków apostolatu Centrom Ochotników Cierpienia.
“Szkoła animatorów – liderów” miała na celu przybliżyć jeszcze bardziej dzieło i charyzmat apostolatu założonego przez bł. L. Novarese. Odpowiedzialni diecezjalni, animatorzy grup przewodnich i przyjaciele dzieła mogli pogłębić swoją wiedzę na temat grup przewodnich w myśli bł. Luigego Novarese. W Grupach Przewodnich żyje się według wspólnych i konkretnych ideałów; prosi się o takie samo zrozumienie i reaguje się dzięki wsparciu innych, w celu pomnożenia apostołów Niepokalanej. Życie Grupy jest prawdziwą potrzebą, która prowadzi do wydajności apostolatu i każdy członek musi być o tym przekonany.
Dowiedzieliśmy się że Apostolat jest wspólną wędrówką, wsparciem dla swoich członków, otwarciem się na potrzeby drugiego człowieka.
Każdy musi być utwierdzonym apostołem aktywnym, o czystym sercu, nieustraszonym.
Konferencje poprowadziła s. Angela Petitti, która przyjechała do nas z Włoch.
Obecni byli animatorzy grup z Gdańska, Elbląga, Olsztyna, Bydgoszczy, Warszawy, Wrocławia, Oleśnicy, Leszna, Łęcznej (woj. lubelskie), Zawady i Głogowa.
Wszystkim bardzo dziękujemy za obecność, zapraszamy za rok na wspólny moment formacji w duchu błogosławionego. Zapraszamy do galerii zdjęć.