Ten dzień miał dla wspólnoty diec. bydgoskiej bardzo uroczysty charakter. Najpierw zebraliśmy się w katedrze bydgoskiej gdzie o godz.12 braliśmy udział w mszy świętej z tej okazji z udziałem ks. Biskupa ordynariusza bydgoskiego Jana Tyrawy. W czasie tej liturgii mogliśmy przyjąć sakrament namaszczenia chorych, który m.in udzielał diecezjalny duszpasterz chorych , a nasz ks. Asystent CVS ks. Leszek Chudziński. Po tej mszy członkowie naszego Apostolatu rozdawali folderu i ulotki o Apostolacie chorych.

Druga część uroczystości była wieczorem. W kaplicy szpitala sanatorium w Smukale zebraliśmy się wraz z chorymi pacjentami na mszy św. Tę mszę św. celebrował nasz honorowy członek ks. Stefan Bryll – kapelan szpitala. W czasie tej liturgii miało miejsce poświęcenie niezwykłych map świata ( globusów) na których były zaznaczone kraje świata gdzie mają miejsca krwawe prześladowania chrześcijan.

Po mszy św. członkowie naszego apostolatu udali się do pokoi pacjentów i wręczali im te niezwykłe rekwizyty, wraz z książeczkami zachęcającymi ich do ofiarowania swych cierpień i modlitwy w tych intencjach za prześladowanych chrześcijan. Te niezwykłe globusy wraz z książeczkami wykonali nasi chorzy dla innych chorych. Inicjatywa ta będzie kontynuowana w innych bydgoskich szpitalach i nie tylko. W sumie już rozdaliśmy 30 tych niezwykłych map (globusów). Zachęcamy inne Apostolaty do tego pięknego dzieła. Zapraszamy do współpracy.

Jan Polański – Bydgoszcz