Już po raz kolejny w naszym Domu, Cisi Pracownicy Krzyża zorganizowali integracyjne spotkanie świąteczno – noworoczne pn. “Kolędy czas”. Spotkanie odbyło się 28 grudnia 2013 roku. Uczestnikami tego spotkania były osoby należące do apostolatu Centrum Ochotników Cierpienia, które ma na celu dowartościowanie cierpienia i ukazanie osobom z niepełnosprawnością, że mogą w pełni uczestniczyć w życiu społecznym pomimo ograniczeń wypływających z poszczególnych niepełnosprawności. W spotkaniu tym uczestniczyły również osoby z terenu miasta i powiatu głogowskiego.

Zgromadzonych gości powitał Diecezjalny Duszpasterz Osób Chorych i Niepełnosprawnych ks. Radosław Horbatowski i Przełożona wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża s. Małgorzata Malska. Życzenia świąteczno – noworoczne uczestnikom spotkania złożył również Pan Starosta Rafael Rokaszewicz. Po oficjalnych powitaniach wszyscy mieli okazję obejrzeć „Jasełka” przedstawione przez dzieci z Przedszkola nr 21, S.P. nr 3 i S.P. nr 14 a przygotowane przez Panią katechetkę Jadwigę Mosek. Po przedstawieniu wszyscy uczestnicy wzięli udział w Mszy Świętej.

Następnie, zespół folklorystyczny “Wrzos” z Chociemyśli zaprezentował kolędy i pastorałki, włączając do wspólnego śpiewania wszystkich obecnych na spotkaniu. Po wspólnym kolędowaniu zaproszono wszystkich na poczęstunek, gdzie dzieląc się opłatkiem złożono sobie nawzajem najlepsze życzenia po czym wszyscy zasiedli do stołów.