W drugą niedzielę stycznia 2013 roku w zimowej scenerii członkowie wspólnoty ,sympatycy i opiekunowie uczestniczyli w spotkaniu noworocznym .Spotkanie rozpoczęto Mszą Świętą, której oprawę eucharystyczną (jak zawsze ) przygotowali członkowie pod kierunkiem animatorów małych grup przewodnich. W szczególny sposób modliliśmy się o łaski potrzebne dla naszych przyjaciół z Nidzicy .Ze względu na trudne okoliczności nie mogli przybyć na tę uroczystość . Była tylko grupa z Ornety.

Po Eucharystii wszyscy zgromadziliśmy się w salce ,gdzie czekały pięknie przygotowane stoły przez Grażynkę Berent i Halinkę Mackiewicz ,a na nich jak zawsze upieczone ciasta przez uczestników, różne owoce ,słodycze,kawa i herbatka . Przed „ucztowaniem „ Daniela Szymczyk zaprezentowała kolejny temat konferencji w ramach Roku przygotowań do beatyfikacji ks. L.Novarese,opowiadając tym razem o roli siostry Elwiry Miriam Psorulli w realizacji apostolatu chorych u boku prałata oraz powstawaniu „Naszego Domu”w Głogowie .

Tematy i konspekty prezentacji opracowane przez Danielę zatwierdziła Rada CVS i są już głoszone przez nią na naszych comiesięcznych spotkaniach oraz w małych grupach przewodnich od września 2012 roku . W tym roku nie było z nami ks. Janusza Malskiego, obecnie Przełożonego Generalnego CPK na całym świecie i właśnie nam tego brakuje. szczęśliwi byliśmy ,że o nas pamięta,o czym świadczy sms ,który otrzymaliśmy akurat na naszym spotkaniu . Pisze „przez wiele lat byliśmy razem na spotkaniach świątecznych, dziś pamiętam o was ……”

.Były życzenia dla apostolatu i pozdrowienia . W podziękowaniu połączyliśmy się telefonicznie. Wśród serdeczności była „POLSKA KOLĘDA”śpiewana tak głośno ,od serca,aby ks. Janusz usłyszał ją w Rzymie. Pomimo mrozu i śniegu przybyło wielu chorych i niepełnosprawnych. Było nas ponad 5o osób. Dojazd na spotkanie osobom na wózkach inwalidzkich był możliwi dzięki Pani Dyrektor MOPS Elżbiety Bronakowskiej. która od wielu lat wspiera nas użyczając przystosowanego busa. Teresa Skuza przekazała informację o organizowanej pielgrzymce na beatyfikację ks. L. Novarese.

Przedstawiła program pielgrzymki. Zachęcała do udziału w tym tak ważnym wydarzeniu . W programie oprócz uroczystości związanych z beatyfikacją będzie między innymi wyjazd do SAN GIOVANNI ROTONDO miasteczka św. Ojca Pio. Wszelkich informacji o pielgrzymce udzielają organizatorki Teresa Skuza i Daniela Szymczyk ( telefony 694-976-596, 660-618-836 ) Na szczególne wyróżnienie zasługują Małgosia Marcinkan i Jacek Wykowski ,którzy swoim śpiewem i graniem uświetniali całe spotkanie oraz Piotrek Szymczyk od wielu lat służący przy ołtarzu. Do końca spotkania było radośnie. Śpiewaliśmy kolędy. Był czas na koleżeńskie rozmowy i wzajemne życzenia. Wszystko to na pamiątkę będziemy mieli na zdjęciach robionych przez Iwonkę Cymerman.

Teresa Skuza
Daniela Szymczyk