To było jedno z najważniejszych wydarzeń w powojennej historii parafii kolegiackiej.Przy tej najstarszej głogowskiej świątyni odbyły się uroczystości związane z niedawną beatyfikacją ks. Lugiego Novarese. – Jest to wielkie wydarzenie nie tylko dla kościoła czy nawet diecezji zielonogórsko-gorzowskiej – stwierdził generalny moderator Cichych Pracowników Krzyża ks. Janusz Malski. – Wizja księdza Noverere, który zawsze pochylał się nad ludźmi chorymi spełnia się w Polsce, a konkretnie Głogowie. Tutaj powstał pierwszy ośrodek rehabilitacyjny prowadzony przez Cichych Pracowników Krzyża. 

Na uroczystości przyjechało kilka tysięcy wiernych z wielu miast i parafii. Było ponad stu kapłanów różnej rangi, a najważniejszym z nich był arcybiskup Zygmunt Zimowski, który jest duszpasterzem chorych przy papieżu Franciszku. On był głównym celebrantem mszy św. – Można powiedzieć, że jest to taki minister służby zdrowia w Watykanie –powiedział proboszcz parafii kolegiackiej ks. Rafał Zendran. – Arcybiskup specjalnie przyjechał do Głogowa, aby dać błogosławieństwo wszystkim chorym, słabym czy poruszającym się na wózkach ludziom.

Udział w uroczystościach wzięli również parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz samorządowych. Ceremonię uświetniły m.in. występy chóru Beati Cantores oraz orkiestry Huty Miedzi Głogów. Zwieńczeniem był piknik na placu przed kolegiatą.