W ostatni weekend sierpnia w Sobieszewie koło Gdańska ,odbyły się Rekolekcje dla CVS Archidiecezji Gdańskiej. Prowadził je Ks. Jędrzej Orłowski SAC. a także konferencję wygłosiła siostra Ewa Figura i brat Roman Płatek Cisi Pracownicy Krzyża, W rekolekcjach uczestniczyło około 40 osób a wśród nich byli też przedstawiciele z diecezji bydgoskiej i zielonogórsko – gorzowskiej. Było dużo modlitwy wspólnej i integracji . Była codzienna Eucharystia, modlitwy i śpiewy a także adoracja Najświętszego Sakramentu. Korzystaliśmy z gościnności i kaplicy Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, ośrodek położony na wyspie w pobliżu morza zapewniał spokój i możliwość kontemplacji obecności Boga.

Koniec wakacji , czas brać się do pracy do tego zachęcały konferencje księdza Jędrzeja i przykład sługi Bożego Angliolino Boneta, którego przedstawili Cisi Pracownicy Krzyża.

Odwiedził nas na wyspie także ks. Stanisław Łada, by wesprzeć w trudnym czasie trwającej pandemii, mimo maseczek i innych obostrzeń powinniśmy działać czynnie w apostolacie Zbawczego Cierpienia i głosić charyzmat naszego założyciela bł. Luigiego Nowarese.