Na Jasnej Górze w dniach 4-7 listopada odbywały doroczne rekolekcje kapelanów szpitalnych, domów opieki społecznej i hospicjów. Eucharystii w Kaplicy Matki Bożej kończącej czterodniowe ćwiczenia duchowe przewodniczył bp Stefan Regmunt, przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

“Jesteśmy świadomi tego, że bez stałej odnowy duchowej nie jesteśmy w stanie stanąć na wysokości zadań i oczekiwań naszych podopiecznych, pacjentów. Takim motorem duchowym są rekolekcje, które pozwalają nam powrócić do pracy z większym optymizmem, ale i nadzieją oraz poczuciem sensu cierpienia” – powiedział ks. Stanisław Warzeszak, krajowy duszpasterz służby zdrowia.

Więcej: http://ekai.pl/diecezje/czestochowska/x72304/jasna-gora-zakonczyly-sie-doroczne-rekolekcje-kapelanow-szpitalnych/

Wśród zaproszonych gości była także wspólnota Cichych Pracowników Krzyża, której zadaniem było przybliżenie charyzmatu i postaci bł. Luigiego Novarese oraz działalności apostolskiej Centrum Ochotników Cierpienia. Reprezentowali ją: ks. Radosław Horbatowski, s. Ewa Figura oraz Izabela Rutkowska z redakcji “Kotwica”.

Dziękujemy ks. Arkadiuszowi Zawistowskiemu, sekretarzowi krajowego duszpasterza służby zdrowia, za zaproszenie i umożliwienie nam głoszenia tego charyzmatu wobec tak ważnego grona, jakim są kapelani szpitalni. Trzeba pamiętać, iż jednym z zadań bł. L. Novarese było w czasach papieża Pawła VI zapewnienie opieki duszpasterskiej w szpitalach. Mamy nadzieję, że w nasze apostolskie dzieło zaangażuje się coraz więcej księży. A w przyszłości może powstanie i u nas Maryjna Liga Kapłanów.