“Życie chrześcijanina, a tym bardziej życie człowieka cierpiącego, jest najpię­kniejszym porywem miłości, która w jedności z Osobą umiłowanego, to jest z Chrystusem, prowadzi nas do zdobywa­nia wielu innych braci, aby i oni zostali włączeni w nasze mistyczne Ciało, wzboga­cając i umacniając ze swej strony nas samych przez swoją odpowiedź na łaskę, upiększając oblicze Kościo­ła, rozszerzając Królestwo Boże.” Bł.Luigi Novarese

W dniach 22 – 24 sierpnia 2014 r. udaliśmy się do Łeby, gdzie na swoim wakacyjnym odpoczynku przebywała grupa osób z naszego apostolatu CVS z Elbląga.

Na zaproszenie ks.Grzegorza Królikowskiego i pani Marii – przewodniczącej stowarzyszenia Centrum Ochotników Cierpienia już w czwartkowe popołudnie wyjechaliśmy w drogę do dalekiej Łeby, aby tam głosić rekolekcje. S. Ewa przybliżyła osobę Bł.Luigiego Novarese, s. Beata wygłosiła konferencję o tym, że “Chory jest konstruktorem nieba” a ks. Radosław czuwał od strony duchowej i w swoich homiliach pogłębiał tematu dotyczące wiary jak i duchowości charyzmatu CVS.

Wspólna Droga Krzyżowa, wspólny różaniec, Eucharystie, wspólne przebywanie pomagały nam tworzyć komunię braci i sióstr.

Mamy nadzieję, że ten szczególny czas, który jest czasem łaski dla każdego z nas wzmocni osoby należące do apostolatu CVS z Elbląga i doda każdemu sił do dalszego apostołowania w celu głoszenia Ewangelii Cierpienia.