W dniach 26 marca – 29 marca br. w naszym domu Uzdrowienie Chorych w Głogowie odbyły się coroczne rekolekcje dla członków Centrum Ochotników Cierpienia. Wzięło w nich udział 120 osób z róznych diecezji. Rozpoczęliśmy w czwartek 26.03 Koronką do Bożego Miłosierdzia, po której ks.Radosław Horbatowski miał konferencję wprowadzającą w tematykę rekolekcji. Następnie wspólny różaniec i Eucharystia przypięczetowały ten pierwszy dzień. Wieczorem spotkaliśmy się w auli na zawiązaniu wspólnoty. Piątek upłynął nam pod znakiem Krzyża. Po modlitwach porannych i wspólnym śniadaniu swoją konferencję wygłosiła s.Beata Dyko pt: „Żart natury czy drogocenna perła” przybliżając nam osobę Sługi Bożej Anny Fulgidy Bartolacelli. Następnie podzieliliśmy się na grupy i do obiadu trwała praca w grupach. Każda z grup miała 4 pytania, na które starała się odpowiedzieć w czasie tego spotkania. Popołudniu ks. Radosław Horbatowski wygłosił konferencję pt: „Biblijni świadkowie cierpienia”.Wspólna Droga Krzyżowa i Eucharystia zamknęły czas popołudniowy. Wieczorem odbyła się Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą animowała młodzież.

Sobota – dzień maryjny. Po śniadaniu udalismy się do Sanktuarium Maryjnego w Grodowcu, gdzie ks.Radosław H. Wygłosił konferencję „ Marryja jutrzenka radości i nadziei”a następnie po Mszy Świętej odbyło się Nabożeństwo Zawierzenia, podczas którego Zawierzyliśmy Matce Bożej nas samych i wszystkie sprawy, z którymi przyjechaliśmy. Po południu ks.Radek wspólnie z s.Beatą poprowadzili spotkanie na temat: „Bracia i Siostry Osób Chorych czy wolontariat?”. Od godz.16.45 do kolacji siostry umożliwiły wszystkim wejście do ich prywatnej kaplicy w domu, gdzie znajdują się relikwie Błogosławionego Luigiego Novarese, jak i cenne pamiątki związane ze Św. Janem Pawłem II. Wieczorem młodzież przygotowała spotkanie modlitewne ze Świętym Janem Pawłem II.

Niedziela- dzień Pański, niedziela Palmowa, ale dla nas dzień podsumowania. Po śniadaniu spotkalismy się, aby wspólnie podzielić się tym, czego doświadczylismy w czasie tych 4 dni. O godz. 11.00 rozpoczęła się procesja z Palmami wokół domu a następnie uroczysta Eucharystia. W czasie Mszy Świętej do Centrum Ochotników Cierpienia przyjetych zostało 12 osób. Cieszymy się z tego ponieważ to pokazuje nam,że charyzmat Bł.Luigiego Novarese rozrasta się i oby tak dalej.

Na koniec chcę pozostawić Wam słowa Anny Fulgidy Bartolacelli, które napisała ona tuż przed swoją śmiercią:

Zachowajcie w sobie wiarę: w niej znajdziecie siłę, aby przejść przez nieuniknione próby życia. Pamiętajcie, iż dar wiary jest wielki i sprawi, że nawet w cierpieniu będziecie zadowoleni; i wiedzcie, że dar ten oczyszcza. Miejcie wielkie serce dla tych, którzy cierpią bardziej od Was;

Umiejcie dziękować Bogu za radość, którą Wam ześle w życiu i pomóżcie innym uszlachetniać ich własne cierpienie poprzez życie w łasce tak, aby stało się dla nich źródłem dobroci dla nich samych oraz ich braci. Dziękuję Wam za wszelkie dobro i tulę Was do serca…” (Montagnana, 20 sierpnia 1988).