Rok pracodawcy – kolejną konferencję pod takim właśnie hasłem zorganizował w hotelu Qubus starosta głogowskie i Powiatowy Urząd Pracy. Była ona kierowana do przedsiębiorców, ale przy okazji wręczono Złote Herby Powiatu. W tym roku trafiły do 10 instytucji i firm.

W gronie wyróżnionych znalazła się m.in. wspólnota Cichych Pracowników Krzyża. – To dla nas spora niespodzianka. Przyszłam na konferencję, bo z Powiatowym Urzędem Pracy współpracujemy na wielu płaszczyznach i w takich spotkaniach zazwyczaj bierzemy udział. Zaskoczenie jest spore. To miłe, że ktoś dostrzegł nasze działania. To zasługa wszystkich cichych pracowników krzyża, a nie tylko moja – powiedziała siostra Małgorzata Malska.

Honorowe odznaki wręczali m.in. starosta głogowski Jarosław Dudkowiak i dyrektor PUP Sławomir Majewki. – Cieszymy się z bardzo dobrej współpracy i otwartości przedsiębiorców. Śmiało można mówić, że Głogów jest miastem ludzi przedsiębiorczych. Nie boją się prowadzić własnej działalności gospodarczej. My jako powiat i urząd pracy wspieramy ich w tych działaniach – powiedział J. Dudkowiak. – Chcemy dziś podziękować głogowskim pracodawcom za doskonałą współpracę z PUP. Ponadto za tworzenie nowych miejsc pracy i pomoc dla naszych bezrobotnych – dodał S. Majewski.

Firmy i organizacje wyróżnione Odznakami Honorowymi „Złote Herby Powiatu” za wzorową współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Głogowie w 2018 roku. FHU TOPS Aneta i Dariusz Kędziora, Simes SP. Z O.O., Efekt Meble Biurowe i Szkolne Mirosława Szuszkiewicz, Cisi Pracownicy Krzyża, Lizel Tomasz Burza, Multicreo Daniel Salczyński, bar Stańczyk Danuta Masiowska, Krystyna Polakowska, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Tadeusz Kleban, Budrem Marcin Krotla oraz Zabudowa Wnętrz Bogumiła Radwańska.

25.01.2019. Radio Elka, Leszek Wspaniały

(fot. Leszek Wspaniały)