PRZYGOTOWANIE

I. Przygotowanie do aktu oddania:

W dniu Uroczystości odsłuchaj opublikowanej rano medytacji i odmów litanię do Świętego Józefa. Jeżeli to możliwe bądź w stanie łaski uświęcającej Po duchowym 33-dniowym przygotowaniu następuje Akt Oddania.Aby go dobrze i w pełni przeżyć – przygotuj to, co ważne:

1. Sprawdź, czy masz cały akt oddania wydrukowany/ pobrany

.2. Przygotuj świecę. (zapalona świeca symbolizuje odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego).

3. Jeśli akt oddania przeżywasz w domu – przygotuj miejsce, w którym ustawisz Krzyż oraz wizerunek św. Józefa przed którymi odmówisz akt oddania.

4. Ubierz się odświętnie – aby podkreślić uroczysty charakter wydarzenia, jakim jest akt oddania5. Jeśli masz taką możliwość – przygotuj się do tego, aby po oddaniu się – świętować to wydarzenie w gronie swoich najbliższych. Świętowanie wyraża naszą radość i wdzięczność za łaskę, której doświadczyliśmy.

Uwaga!

Jeżeli Msza Św. o 19:30 z Oddaniem (w internecie) koliduje z Mszą św. w realu należy wybrać fizyczną obecność na Mszy Św. Można zabrać ze sobą akt oddania i po Mszy św. być może w obecności ks. proboszcza albo bez rozgłosu, samemu po cichu oddać się Panu Jezusowi przez odczytanie tego aktu. Sam akt jest ważny, forma jest drugoplanowa.