W dniach 25 i 26 sierpnia członkowie i sympatycy CVS Archidiecezji Warmińskiej pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym i Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Wszyscy oczekiwali na ten czas z radością a tu niespodzianka ,ulewny deszcz .Ewa Gałka zaproponowała abyśmy odmówili różaniec prosząc Matkę Bożą o pogodę . Podróż upływała w strugach deszcze ,po skończonej modlitwie w okolicy Konina przestało padać ,wyszło słoneczko – Matka Boża podarowała nam cudowną pogodę na cały czas pielgrzymowania .

Większość pielgrzymów była po raz pierwszy w Licheniu i Toruniu ,Bogu dziękowali za to ,że mogli pomimo niepełnosprawności uczestniczyć we wszystkich spotkaniach – Mszach św, Apelu Maryjnym no i Procesji ze światłami .W Toruniu odmówiliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego . Po koronce każdy mógł pomodlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej ,przed którym Ojciec św. .Jan Paweł II codziennie przez 27 lat się modlił .Ogromne przeżycie zrobiła na pielgrzymach postać Ojca św..- bo wygląda jak „żywy „ .To wyjątkowe miejsce na modlitwę , podziękowania i prośby o potrzebne łaski .

Zwiedziliśmy również Kaplicę Pamięci ku czci Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej .To również ogromne przeżycie dla wielu pielgrzymów .

Dom pielgrzyma Betlejem całkowicie przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych ,przemiła obsługa i dobre obiadki .

Chciałabym podziękować wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę,zwiedzanie i za wspaniałą atmosferę .Panu Jankowi – kierowcy za cierpliwość i bezpieczną podróż.

Dziękuję Paniom ,które przygotowywały śniadanka , kolacje ,kawkę i herbatkę .Wolontariuszom za pomoc i opiekę nad osobami potrzebującym

opieki . Ja osobiście dziękuję Darkowi i Andrzejowi Ponichtera (braciom ) za to ,że jak potrzebowałam wózka to mnie „wozili „ . A w imieniu Danusi Steckiewicz i Danieli Szymczyk dziękuję Irence Małeckiej i Krysi Kowalczuk , tylko dzięki ich pomocy mogły one uczestniczyć w pielgrzymce.

No i podziękowania dla Danusi Matczak,która dowiozła do Nidzicy dwie uczestniczki .

Dziękuję Adamowi Sieniawskiemu i Darkowi Gałce za ich obecność wśród nas ,to od nich możemy się uczyć pokory i cierpliwości.

Wielkie podziękowanie dla Ewy Gałki ,za to że wspólnie mogłyśmy zorganizować pielgrzymkę ,za ogromne serce ,za miłość do Matki Bożej i za szacunek do ludzi chorych,niepełnosprawnych potrzebujących pomocy .

Ewo dzięki .

Samej byłoby mi trudniej zorganizować pielgrzymkę dla 50 osób .

Teresa Skuza