Papież Franciszek CZEKA NA NAS!!!!

17 maja 2014 roku, Miasto Watykan

Ojciec Święty przyjmie członków Stowarzyszeń założonych przez Błogosławionego Luigiego Novarese

W sobotę 17 maja br. podczas audiencji prywatnej Papież Franciszek przyjmie członków Stowarzyszeń założonych przez Błogosławionego Luigiego Novarese.Osoby należące do Centrum Ochotników Cierpienia i Cichych Pracowników Krzyża spotkają się z Ojcem Świętym o godz. 12.30 w Watykanie.

Oficjalny komunikat został podany bezpośrednio przez Prefekturę Domu Papieskiego.

Setki chorych, niepełnosprawnych a także towarzyszący im lekarze, rodziny, wolontariusze przyjadą z całych Włoch i z zagranicy do Watykanu, aby posłuchać słów Papieża Franciszka, z nadzieją na rozmowę a także w oczzekiwaniu na Błogosławieństwo od Ojca Świętego.

Spotkanie to odbędzie się rok po ogłoszeniu Błogosławionym Novarese (11 maja 2014), kapłana urodzonego w Casale Monferrato (Alessandria) w 1914 roku a zmarłego w Rocca Priora (Rzym) w 1984 roku, którego Święty Jan Paweł II określa jako „Apostoła Chorych”. W tym roku obchodzony jest jubileusz 100 rocznicy urodzin Błogosławionego Novarese, dlatego audiencja ta ma szczególne znaczenie.

17 maja jest datą bardzo znaczącą dla Stowarzyszeń założonych przez Bł. Novarese, jak i w jego życiu.

17 maja 1931 roku lekarze podpisują certyfikat „całkowitego wyzdrowienia” Novarese z choroby gruźlicy kości, która się pojawiła, jak Luigi miał 9 lat.

17 maja 1943 r. zakłada Maryjną Ligę Kapłańską, stowarzyszenie, które ma pomagać kapłanom rannym, chorym lub mających poważne problemy ekonomiczne z powodu wojny.

Cztery lata później, 17 maja 1947 r. powstaje Centrum Ochotników Cierpienia, dzięki czemu rozpoczyna się nowy apostolat wśród chorych i dla chorych.

Mówi ks. Janusz Malski, polak, Moderator Generalny Cichych Pracowników Krzyża: „Przygotowujemy się do tego spotkania z wielką radością, przekonani o tym, że słowa Papieża Franciszka będą ogromną zachętą i dadzą nowy impuls osobom należącym do apostolatu chorych założonego przez Błogosławionego Luigiego Novarese”.

Dziennikarze, fotografowie i ekipy telewizyjne muszą posiadać akredytację od Sala Stampa Vaticana, Via della Conciliazione 54, 00120 Città Del Vaticano, tel. (+39) 06-698.92.1, fax (+39) 06-6868810; e-mail: accreditamenti@pressva.va. Prośba o akredytację może też być wysłana online: http://www.vatican.va/news_services/press/servizio/documents/accreditamento/accreditamento_it.htm

 

Źródło:

http://www.sodcvs.org/sito/it/home-italiano/86-italiano/2314-papa-francesco-ci-aspetta.html