Z w zeszłą sobotę 5 lipca odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Chorych, na Jasną Górę. W której uczestniczyliśmy jako reprezentacja Cichych Pracowników Krzyż i Centrum Ochotników Cierpienia. Już po raz 49 przybyli chorzy, niepełnosprawni i Starsi z dziękczynieniem i błaganiem o potrzebne łaski. Spotkanie od wielu już lat organizuje Stowarzyszenie Apostolstwo Chorych.
Do wspólnej modlitwy zaprosił ks. Wojciech Bartoszek, krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych, który powiedział, że w tym roku wierni dziękowali za dwa dary, jakimi Bóg obdarzył Kościół. Za kanonizację Jana Pawła II, który tak bardzo troszczył się o chorych oraz za 85 lat istnienia Apostolstwa Chorych – powiedział ks. Bartoszek.
Duszpasterz podziękował chorym za trwanie we wspólnocie modlitwy i wiary oraz zapewnił ich o duchowej jedności w czasie pielgrzymki na Jasną Górę. Ludzi zdrowych wezwał do udzielenia wszelkiej pomocy tym, którzy sami nie będą mogli przybyć do Sanktuarium. – Wszystkim chorym dziękuję za obecność we wspólnocie, jesteście skarbem Kościoła – przypomniał ks. Bartoszek i zaapelował do przedstawicieli Służby Zdrowia, wolontariuszy, przyjaciół i rodzin chorych o pomoc w dotarciu na Jasną Górę. Eucharystii przewodniczył bp. Stefana Regmunta, przewodniczącego zespołu ds. duszpasterstwa Służby Zdrowia Episkopatu Polski. Członkowie głogowskiego Centrum Ochotników Cierpienia uroczyście ponieśli dary na wspólnej Mszy św. Po południu odbyła się droga krzyżowa na Wałach i nabożeństwo Lurdzkie połączone z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
zdjęcia: Danuta Dajmund

4 3 2 1 - Kopia