W dniach 31 maja – 2 czerwca 2014 w rodzinnym mieście bł.Luigiego Novarese, Casale Monferrato, odbyły się obochody stulecia urodzin bł. Luigiego Novarese. Przez trzy dni młodzi ochotnicy cierpienia świętowali w miejscach ważnych dla Błogosławionego. Po katechazie o życiu i apostolacie Bł. Luigiego Novarese wyruszyli z rodzinnego domu Cascina La Serniola w procesji do kościoła św. Dominika, gdzie mały Luigi przyjął pierwszą komunię w wieku 5 lat. Tam odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami bł. Luigiego.
Kolejnego dnia, w niedzielę, do wspólnego świętowania dołączyli się członkowie Centrum Ochotników Cierpienia z północnych  Włoch. Na Mszę Św. z Biskupem Casale Monferrato, Jego Ekscelencją Alceste Catella, przyjechało ponad 700 osób. Po południu mieli okazję obejrzeć wystawę o życiu błogosławionego przygotowaną przez Centrum Ochotników Cierpienia oraz stoisko powołaniowe nowicjuszy Cichych Pracowników Krzyża.
Na zakończenie dnia ks. Remigio Fusi, który przez 30 lat współpracował z bł. Luigim Novarese i był pierwszym Cichym Pracownikiem Krzyża – kapłanem, podzielił się swoim świadectwem. Po czym, krótkimi świadectwami podzielili się również nowicjusze.
Młodzież kontynuowała świętowanie w poniedziałek. W kościele Księży Salezjanów pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie uzdrowiony Luigi przy figurze Matki Bożej Wspomożycieli Wiernych, złożył swoje kule, najpierw wysłuchali katechezy ks. Armando Aufiero, po czym celebrowali Eucharystię, pod przewodnictwem Moderatora Generalnego Cichych Pracowników Krzyża, ks. Janusza Malskiego.
W ciągu całych obchodów młodym towarzyszył Krzyż Światowych Dni Młodzieży, relikwie Błogosławionego Luigiego Novarese oraz jego kule.