19 maja po południu Don Pietro odszedł do Domu Ojca. Dziś, 21 maja, o 16.30 w katedrze w Montichiari, Brescia, odbędzie się pogrzeb naszego drogiego Don Pietro, który odszedł w wieku 97 lat.
Urodzony w Chiari w 1920 roku, 19 grudnia świętował 75 lat kapłaństwa. Wszedł do wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża w 1982 roku, zafascynowany postacią i charyzmatem błogosławionego Luigi Novarese. „Kiedy go usłyszałem – powiedział Don Pietro – podczas wyjaśniania pacjentom, że mogą być apostołami Pana nawet siedząc na wózku inwalidzkim lub leżąc na noszach, zrozumiałem, że muszę iść z nim tą drogą.”
Koadiutor w Cossirano w 52 roku don Bonfadini został wicerektorem i przełożonym w seminarium w Brescii. Od 1964 do 1982 był proboszczem w kościele Chrystusa Króla w Brescii. Asystent diecezjalny CVS  Brescia przez dziesięciolecia głosił rekolekcje dla chorych w RE, oprócz tego zawsze był obecny podczas pielgrzymek do Lourdes organizowanych przez Centrum Ochotników Cierpienia w Bresci.

Do ostatniego tchnienia Don Pietro nadal poświęcał się chorym. Umiejętność słuchania, sympatyczny charakter, przejrzysta i głęboka wiara połączona z dobroduszną ironią, zdolnością opowiadania dowcipów, umiejętnością przekazania spokoju swoim słuchaczom, były jednymi z najbardziej cenionych cech.

Wspólnota Cichych Pracowników Krzyża i Centrum Ochotników Cierpienia łączą się w bólu i pamięci o swym ukochanym bracie.

Pamiętajmy w modlitwie o Don Pietro wierząc, że stoi jest już u boku Bł. Luigiego, siostry Elwiry, don Remiggio i wielu innych Siewców Nadziei i z pewnością tak jak czynił na ziemi tak i w niebie będzie wstawiał się za nami u Boga.