Jeszcze niedawno żegnaliśmy naszego Drogiego śp. Ks. Janusza Malskiego a dziś z bólem serca pragniemy podzielić się z Wami bolesną stratą jaką jest dla nas odejście do Pana Ks. Luigino Garosio – naszego współbrata, a od listopada ubiegłego roku, Moderatora Generalnego Cichych Pracowników Krzyża, który był wybrany po śmierci ks. Janusza.

Ks. Luigino od kilku tygodni leżał w szpitalu z powodu pocovidowego zapalenia płuc, podłączony pod respiratorem walczył, aby być z nami. Jednak dziś po południu, zatrzymanie akcji serca zakończyło jego ziemskie życie.

Razem modliliśmy się o Jego uzdrowienie i teraz z wiarą witamy jego życie, hojne i owocne, które staje się wieczne w rękach Maryi, Matki Kościoła, Wspomożycielki Wiernych, której On służył i którą kochał całym sobą i był Jej całkowicie oddany, co charakteryzowało jego lata życia i przynależność do dzieła Bł. Luigiego Novarese.

Wierzymy w miłość Boga, wierzymy, że jest On blisko nas jako Ojciec, który towarzyszy naszemu bólowi i czyni go rodzącym nowe owoce.

Dziękujemy Ci, Ks. Luigino. Dziękujemy za Twoje świadectwo wiary, za Twoje towarzyszenia nam wszystkim, za Twoje oddanie charyzmatowi.

Niech Maryja Dziewica, pomoc chrześcijan i nasza najsłodsza Matka, przyjmie Ciebie do Królestwa Bożego.

Dziękując Bogu za ks. Luigino i jego życie pragniemy w duchu wielkiej miłości, cichości serca i pokoju, powiedzieć:

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu… Jak była na początku teraz i zawsze i na wieki wieków, AMEN.

Pragniemy podziękować wszystkim za modlitwy w intencji ks. Luigino, za bliskość, którą okazaliście również nam.

Wierzymy, że Ks. Luigino będzie czuwał nad nami tuż obok Bł. Luigiego Novarese, s. Elwiry Miriam Psorulli, ks. Janusza Malskiego i wszystkich tych Siewców Nadziei, którzy uprzedzili nas w wędrówce do wieczności.

Nie mówimy ŻEGNAJ, ale do zobaczenia …

Odpoczywaj w pokoju wiecznym. Amen.