18. 01.2015 r. posłuszni wezwaniu Pana Jezusa ” Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”, wyruszyliśmy w drogę ku Jeleniej Górze a dokładnie ku Cieplicom. Proboszcz parafii Matki Bożej Miłosierdzia, ks. dr Józef Stec zaprosił naszą wspólnotę do swojej parafii, abyśmy tam zgromadzonym wiernym na niedzielnych Eucharystiach opowiedzieli o naszym charyzmacie, o życiu Błogosławionego Luigiego Novarese, podzielili się własnymi świadectwami i spróbowali odpowiedzieć na pytanie: Kim dla mnie jest Błogosławiony Luigi Novarese?

Ks. Radosław Horbatowski wygłosił kazania odnosząc się do niedzielnych czytań a siostry: Ewa i Beata opowiedziały o tym, kim dla nich jest Bł. Novarese i co jest dla nich najważniejsze w nauczaniu Bł Luigiego Novarese. Opowiadając o sensie powstawania małych grup przy parafiach skupiły się na tym, jak ważną rolę odgrywa w życiu współpraca z Łaską Bożą i towarzyszenie wspólnotowe – w małych grupach na drodze ku świętości.

Dziękujemy ks.Józefowi za zaproszenie i za gościnę a parafianom za miłe przyjęcie541c1e7d0001e1a3100003200258.image

Podsumowaniem tego wyjazdu będzie cytat Błogosławionego Luigiego Novarese:

“Życie chrześcijanina, a tym bardziej człowieka cierpiącego jest najpiękniejszym porywem miłości, która prowadzi nas do zdobywania wielu braci, aby i oni włączeni zostali w nasze mistyczne Ciało, wzbogacając i umacniając ze swej strony nas samych przez swą odpowiedź na łaskę, upiększając oblicze Kościoła, rozszerzali Królestwo Boże”.