Uroczystości organizowane przez głogowskie koło Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej Arka rozpoczęły się w niedzielę (5.05.) Mszą Św. w Kolegiacie.
– Wszyscy jesteśmy osobami i Bóg chciał, byśmy tutaj, na tej ziemi żyli. Jaka jest twoja misja? Jak myślisz, czego Pan Bóg oczekuje od ciebie? – pytał podczas homilii ks. Radosław Horbatowski, duszpasterz Domu Uzdrowienie Chorych przy głogowskiej kolegiacie. – Każdy z nas ma swoje miejsce w Kościele, każdy z nas ma swoją misję do wypełnienia.

Po Mszy w domu Uzdrowienie Chorych czekał już poczęstunek i sala gotowa do zabawy integracyjnej.

Uczestników powitała siostra Małgorzata Malska, a w imieniu organizatorów Jadwiga Paliga. Przypomniała, że 5 maja przypada Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W Głogowie Dzień Godności jest obchodzony od 1999 r., czyli już po raz 21. Dobrej zabawy świętującym głogowianom życzył wicestarosta głogowski Jeremi Hołownia. Po oficjalnych powitaniach rozpoczęła się wspólna zabawa.

źródło:

https://myglogow.pl/modlitwa-zabawa-rekreacja-i-integracja-glogowskie-obchody-dnia-godnosci-osob-z-niepelnosprawnoscia-intelektualna%EF%BB%BF/