WŁOCHY
Rzym
Dom Generalny – położony jest w samym centrum Rzymu, naprzeciw kopuły Bazyliki Św. Piotra. Jest on przeznaczony głównie na spotkania odpowiedzialnych za Stowarzyszenie. Tam znajdują się główne biura przełożonych generalnych. Przyjmuje również pojedyncze osoby, które chcą zatrzymać się w Rzymie na jeden, dwa dni osobistych rekolekcji.
monte del gallo siedziba
Ariano Irpino Tam, oprócz domu rekolekcyjnego i domu zajmującego się rehabilitacją, znajduje się dom macierzysty, w którym zamieszkała pierwsza wspólnota.
Dom Matki Bożej z Valleluogo – znajduje się przy sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienie Chorych. W domu tym odbywają się rekolekcje, ale przede wszystkim jest to dom stanowiący centrum rehabilitacji ruchowej, gdzie dostępne są wszelkie nowoczesne formy terapii.
valelogo (2)valelogo (3)
Moncrivello
Tutaj wspólnota posiada dwa domy. W pierwszym, przy sanktuarium Madonna del Trompone, były szkoły przysposobienia zawodowego dla niepełnosprawnych. Natomiast drugi dom to dom Prałata Luigiego Novarese – tam Stowarzyszenie prowadzi rehabilitację, której celem jest ponowne przywrócenie sprawności po różnych chorobach i urazach – nie tylko fizycznych, ale i neurologicznych, w tym przywracanie sprawności osobom starszym, z chorobą Parkinsona.
Moncrivello
Montichiari
Dom Skała Maryi Matki Kościoła – dom ten tworzą księża, osoby świeckie, chorzy i zdrowi. Jego celem jest organizowanie rekolekcji, dni skupienia, spotkań formacyjnych. Zapraszane są do tej formy wzrastania duchowego zarówno całe grupy, jak i osoby pojedyncze. Dom ten przez wiele lat służył jako centrum nowicjatu.
P1010368 P1020140
Re
Dom Niepokalanego Serca Maryi – jest to położony w górach dom będący centrum wspólnoty, gdzie odbywają się główne posiedzenia, ćwiczenia duchowe, rekolekcje. Dom ten dysponuje miejscem dla 240 osób. Jest on pierwszym domem rekolekcyjnym na świecie przeznaczonym na rekolekcje dla chorych i niepełnosprawnych.
Dom w Re we Włoszech2 Dom w RE we Włoszech
Casale Monferrato
Dom Naszej Pani z Crei – powstał z rodzinnego domu prałata Luigiego Novarese. Tam narodził się nasz założyciel. Dzisiaj jest to ośrodek duchowości oraz miejsce opieki nad starszymi kapłanami. Tutaj też mieści się muzeum ks. Novarese.
2 Casale
Meldola
Dom Naszej Pani z Fatimy – jest to centrum rehabilitacji fizycznej i socjalnej, który przyjmuje osoby z każdym rodzajem niepełnosprawności – zarówno na pobyt czasowy, jak i na stały. Prowadzi nie tylko rehabilitację osób niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo, ale i kursy pomocy dla rodzin, w których gronie są takie osoby.
Meldola2 Meldola
Rocca Priora
Dom Matki Bożej Ozdoby Karmelu – jest to ostatni założony przez prałata Novarese dom, który stał się miejscem jego odejścia do Pana. Znajduje się w nim centrum formacji dla przyszłych Cichych Pracowników Krzyża.
Rocca Priora Rocca Priora (1) Rocca Priora (6)

POZA GRANICAMI WŁOCH
Izrael – Jerozolima
Dom Matki Miłosierdzia – znajduje się na zboczu Góry Oliwnej, na drodze wiodącej od kościoła Pater Noster do Betfage, skąd jest widok na całą panoramę Jerozolimy. Jest to idealne miejsce dla księży i osób świeckich, które przyjechały tu na studia biblijne, przystosowane również dla tych, którzy chcieliby się tu zatrzymać na medytację, zrobić duchowy przystanek. Tutejsza wspólnota żyje duchem domu Marii, Marty i Łazarza.
Dom Matki Miłosierdzia w Jerozolimie (Izrael) Israel2

Portugalia – Fatima

Dom Św. Hiacynty i Franciszka Marto – jest to centrum duchowości, które przyjmuje grupy pragnące odbyć rekolekcje, spotkania formacyjne, konferencje; gości również pielgrzymki przyjeżdżające do Fatimy, ale i jest otwarty na pojedyncze osoby, które w tym niezwykłym miejscu (3 km od Cova da Iria) chcą doświadczyć ciszy oraz atmosfery modlitwy, skupienia.
Fatima1 Fatima_1a Fatima_2a
Polska – Głogów
Dom Uzdrowienie Chorych im. Jana Pawła II – jedyny dom wspólnoty w Polsce i w tzw. bloku wschodnim. Stanowi on centrum rekolekcyjne wspólnoty, organizując turnusy rekolekcyjno-rehabilitacyjne, spotkania z chorymi i niepełnosprawnymi, rozwijając apostolat Centrum Ochotników Cierpienia. Jego misją jest duchowa edukacja środowiska ludzi cierpiących mająca na celu ukazywanie wartości zbawczej ich cierpienia oraz ich aktywnej roli w życiu społeczeństwa i Kościoła.
IMG_6964 1 IMG_5674
NA MISJACH
Kamerun – Mouda
Fundacja Betlejem – powstała w 1997 roku. Dom ten stanowi schronienie dla sierot, wdów i  osób niepełnosprawnych. Ponadto prowadzi kursy przysposabiające do różnych potrzebnych tam zawodów, kursy sztuki. Jest tam również szkoła specjalna dla niesłyszących.
Centrum „Betlejem” w Mouda (Kamerun) Centrum „Betlejem” w Mouda (Kamerun)2foto varie centro betlemme maggio 2006 023
Kolumbia – Bonawentura
Wspólnota Pilotująca – realizuje program misyjny przeznaczony dla Ameryki Łacińskiej. Jej celem jest działalność parafialna na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych. W założeniu jest tworzenie Centrów Ochotników Cierpienia w Ameryce Południowej.
buga 071 Wspólnota z Bonawentury w Kolumbii Wspólnota z Bonawentury w Kolumbii2