Wczoraj o godz. 21.00 odbyła się transmisja Mszy Świętej z Montichiari, z Kościoła pw. “Maryi, Matki Kościoła” wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża, gdzie od wtorkowego popołudnia trwa czuwanie przy śp. Ks. Januszu Malskim.

Dzięki obecności Kapłanów z Polski, którzy już od wczorajszego wieczora są w Montichiari, by pożegnać od nas wszystkich Ks. Janusza jak i wesprzeć swoją obecnością s. Małgorzatę, mieliśmy okazję uczestniczyć w Mszy Św. w języku polskim.

Moment niezwykle wzruszający, kiedy aż tylu z nas, wspólnie, łączyło się duchowo i wspólnie modliło się za Drogiego nam wszystkim ks. Janusza, który zbyt szybko odszedł do Domu Ojca. Dziękujemy Wam za wspólną modlitwę, za każde dobre słowo skierowane do nas, za świadectwa o ks. Januszu i tym, kim był dla Was, jak i za Waszą modlitwę w intencji s. Małgorzaty.

Trwając w duchowej łączności modlitewnej pragniemy przypomnieć, że dziś o godz. 15.00 w Kościele Wniebowzięcia NMP w Montichiari rozpoczną się uroczystości pogrzebowe a następnie śp. Ks. Janusz zostanie pochowany w Kwaterze Cichych Pracowników Krzyża. Transmisje online będzie można zobaczyć przez internet w następujących miejscach:

Kanale YOUTUBE: Cinema Teatro Gloria

Stronie: cinemagloria.it/live

FACEBOOKU: Abbaziamontichiari 

Natomiast w Polsce pożegnamy Śp. ks. Janusza w głogowskiej Kolegiacie, podczas Mszy Św. w niedzielę o godz.15.00, której będzie przewodniczył Biskup Tadeusz Lityński – ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. 

O 14.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa za duszę śp. ks. Janusza Malskiego.