Cisi Pracownicy Krzyża zapraszają na pielgrzymkę
NAWIEDZENIE CAŁUNU TURYŃSKIEGO 24-29 kwietnia 2015 r.
W programie, oprócz Turynu, nawiedzimy sanktuaria maryjne: w Altotting (Bawaria), w Einsiedeln (Szwajcaria), w Oropie (Włochy) oraz miejsce związane szczególnie z bł. Luigim Novarese – Re (Włochy). Koszt: 1250,00 zł.
Więcej informacji udzielają Cisi Pracownicy Krzyża.

Zapewniamy:
• przejazd autokarem (dvd, klima, barek, rozsuwane siedzenia),
• opiekę pilota-przewodnika
• ubezpieczenie NW i KL,
•5 x nocleg w hotelu turystycznym***/** w pokoje 2 – 3 osobowe z łazienkami, TV,
• śniadania, obiadokolacja wg programu
• opłaty drogowe, VAT, parkingi
• wstępy wymienione w programie

UWAGI:
• program jest ramowy,
• niezbędny dokument do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty.

PROGRAM PIELGRZYMKI Termin: 24-29.04.2015

Dzień 1// 24.04.2015 (ok 700 km)
Wyjazd o godz. 04.00 z Głogowa, przejazd do Marktl am Inn – rodzinnego miasta Josepha Ratzingera, papieża Benedykta XVI. Zobaczymy dom rodzinny, kościół św. Oswalda z chrzcielnicą, w której ochrzczony został przyszły papież. Następnie przejazd do Altötting, które od wieków jest duchowym sercem Bawarii i najważniejszym, maryjnym miejscem pielgrzymkowym w Niemczech. Naszym celem będzie Kaplica Łask z „Czarną Madonną”, gdzie miliony ludzi powierza tu swoje troski Matce Bożej, szukając i znajdując pocieszenie. Także papież Benedykt XVI pielgrzymował do Altötting w latach dzieciństwa i młodości. Z kolei o wizycie św. Jana Pawła II przypomina „papieska lipa“, zasadzona w 1980 roku na placu Brata Konrada. Msza Św. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Monachium, odpoczynek.

Dzień 2// 25.04.2015 (ok 630km)
Po śniadaniu przejazd do miejscowość Einsiedeln która jest ważnym ośrodkiem kultu i głównym celem pielgrzymek w Szwajcarii. Historia tego miejsca sięga X wieku, kiedy to biskup Konstancy dokonując konsekracji miejscowego klasztoru usłyszał niebiański głos: “Wstrzymaj się synu, albowiem sam Bóg wyświęcił to miejsce” . Zdarzenie to uznano za cud i potwierdzono ten fakt bullą papieską. Wiernych do Einsiedeln przyciąga figura Czarnej Madonny stojąca w kaplicy przy wejściu do świątyni. Einsiedeln znane jest również jako miejsce związane z osobą Św. Meinarda, który w IX wieku postanowił żyć tu w samotności oddając się modlitwie. Msza Św. Przejazd do Re, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień 3 //26.04.2015
Śniadanie. Pobyt w Re, czas na indywidualną modlitwę, Msza Święta, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień 4 // 27.04.2015 (ok 230 km)
Wczesne śniadanie i przejazd na zwiedzanie Turynu. Naszym głównym celem będzie Katedra św. Jana Chrzciciela, gdzie przechowywany jest Całun Turyński. W roku 2015, z okazji 200-lecia urodzin św. Jana Bosko trwać będzie specjalne wystawienie Całunu Turyńskiego. Korzystając z tej wyjątkowej okazji będziemy mogli zobaczyć Całun Turyński. Święte Płótno już od 400 lat przechowywane jest tutaj w specjalnie w tym celu zbudowanej kaplicy Guarinich. Tego dnia nawiedzimy Bazylikę NMP Wspomożenia Wiernych z grobami św. Jana Bosko, gdzie uczcimy 200-lecie urodzin Świętego i św. Dominika Savio oraz Santuario della Consolata – kościół zbudowany dla uczczenia figury Madonny, Maria della Consolatrice, opiekunki miasta. Msza Święta. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Turynu, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień 5 //28.04.2015 (ok 660 km)
Rano, po śniadaniu przejazd do najbardziej znanego sanktuarium Maryjnego w Piemoncie u stóp Monte Mucrone do Sanktuarium Matki Bożej, Królowej Gór Oropa. Tu znajduje się słynąca cudami figura Matki Bożej z Dzieciątkiem, położona w samym sercu Alp. Msza Święta. Przejazd do hotelu w okolicach Ulm. Obiadokolacja, zakwaterowanie, odpoczynek.

Dzień 6 //29.04.2015 (ok 750 km)
Rano, po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Bambergu, wpisanego na listę UNESCO. Zobaczymy między innymi Kleine Venedig (mała Wenecja), czyli malownicze rybackie domki nad rzeką Regnitz, przepiękny Stary Ratusz, Plac Katedralny, Cesarską Katedrę z rzeźbami, a także pałac arcybiskupi – Alte Hofhaltung. Wyjazd do Głogowa. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach późno wieczornych.
WPIS DO REJESTRU ORGANIZATORÓW I POŚREDNIKÓW TURYSTYCZNYCH MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO NR 601

GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA RZECZ KLIENTA – TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ AXA