Celem projektu była rehabilitacja osób niepełnosprawnych za pomocą jazdy na koniu.

Projekt skierowany był do 30 uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „PRZYSTAŃ” Cichych Pracowników Krzyża. Ruch konia, jego ciepło i spokój pomagają opanować niepożądane emocje i zachowania, a wzmocnić i wspomagać emocje i zachowania pozytywne. Rehabilitacja za pomocą hipoterapii na pewno dodatkowo wspomoże te osoby
w zajęciach warsztatowych, w których codziennie uczestniczą, np. w pracowni stolarsko-technicznej, gospodarstwa domowego, komputerowo-poligraficznej, rękodzieła artystycznego, umiejętności i treningu umiejętności społecznych i aktywizacji zawodowej poprzez usprawnienie ciała w sferze fizycznej. Jednocześnie ta forma rehabilitacji pozwoli uczestnikom WTZ na zintegrowanie się w nowej dla nich grupie.

Każdy beneficjent skorzystał z 4 zajęć w miesiącu w okresie od maja do października 2018r. Projekt był realizowany w przystosowanych do hipoterapii obiektach (kryty padok, tereny zielone w przynależnym do ośrodka parku), mieszczących się przy Domu „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II w Głogowie należących do Cichych Pracowników Krzyża.

Termin realizacji projektu: 02.05.2018 – 30.11.2018

______________________________________________________________________________