Wczoraj, 12 lipca 2016 r. przed północą, po długiej chorobie nowotworowej, zmarł abp Zygmunt Zimowski, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia (Watykański Minister Zdrowia) i biskup senior diecezji radomskiej. Był bliskim współpracownikiem trzech papieży. Mottem jego biskupiego życia były słowa: „Nie przyszedłem, aby mi służono, lecz aby służyć”.
Będziemy go wspominać jako bardzo ciepłego i mądrego człowieka o dobrym spojrzeniu i otwartym sercu. Był zawsze bardzo wrażliwy na cierpienie bliźnich. Pamiętamy jego obecność i słowa podczas Dni Chorego i śmiało możemy nazwać go przyjacielem Cichych Pracowników Krzyża. Przybył do nas m.in. w 2013 r., by wspólnie z apostolatem CVS świętować 10-lecie Domu “Uzdrowienie Chorych”. To on napisał dla nas przedmowę do wydawanych ostatnio orędzi Jana Pawła II do chorych i cierpiących. Co roku zamieszczaliśmy relację z przygotowywanych przez Arcybiskupa Zimowskiego międzynarodowych konferencji Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia.
Polecamy go w naszych modlitwach! Niech miłosierny Ojciec obdarzy go łaską nieba. Będzie go nam brakować.

Życiorys abp. Zygmunta Zimowskiego, Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia, biskupa seniora Diecezji Radomskiej:

http://episkopat.pl/24684-2/