19. Grudnia 2017 przypadła imponująca, 75. Rocznica świeceń kapłańskich Don Pietro Bonfadini, członka Cichych Pracowników Krzyża. Przyjmując święcenia kapłańskie w czasie II Wojny Światowej rozpoczął 20 –to letnią posługę formatora w seminarium duchownym w Brescii. Aż do 1964 roku był proboszczem Parafii Pw. Chrystusa Króla w Bresci. W tym czasie poznaje Centrum Ochotników Cierpienia, którego zostaje asystentem kościelnym. Piastuje tę funkcję aż do 2010r.
W tym czasie łączą go więzy przyjaźni ze Sługą Bożym Angiolino Bonettą. W 1982 zostaje członkiem Wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża przyjętym przez błogosławionego Luigiego Novarese. Jego posługa duszpasterska realizowana w Domu „Marii Matki Kościoła” w Montichiari była zawsze naznaczona wielką umiejętnością słuchania oraz wiarą, która wyrażała się pogodzie ducha emanującej na osoby, które spotykał.

W minioną niedzielę do licznych życzeń od wiernych, krewnych i przyjaciół dołączyły się te od Biskupa Bresci Mons. Pierantonio Tremolady, obecnego na Jubileuszu w siedzibie Centrum Ochotników Cierpienia w Montichiari. Wokół dostojnego Jubilata zgromadzili się także wszyscy kapłani wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża, by wspólnie świętować i wyrazić swoje przywiązanie i wielki szacunek.