17 maja to oficjalna data powstania Centrum Ochotników Cierpienia. Data powiązana z datą uzdrowienia młodego Luigiego Novarese, 17 maja 1931 r.

Liczba 17 pojawia się ponownie, ponieważ Luigi miał 17 lat, kiedy został wypisany ze szpitala Santa Corona całkowicie wyleczony, ten, który jak pamiętamy był skazany na śmierć. Uzdrowiony oczywiście w ciele, ale też uzdrowiony w duchu, bo opuszczenie szpitala stanie się początkiem jego drogi powołaniowej.

Znamienne jest, że owocem fizycznego uzdrowienia małego Luigiego jest piękna i fascynująca propozycja skierowana do każdego cierpiącego człowieka, aby z doświadczenia bólu rozkwitła miłość i radość, i przemienienie się w dar i ofiarę za życie każdego człowieka.

W Polsce w tym roku obchodzimy 35 rocznicę powstania Centrum Ochotników Cierpienia. Dziś też odbywa się II Krajowa Pielgrzymka Centrum Ochotników Cierpienia na Jasną Górę. Wdzięczni za wszelkie łaski otrzymane od Pana dziękujemy Wam, Drodzy Ochotnicy Cierpienia za to, że odpowiadając na głos powołania do bycia w świecie ziarnem, ofiarowujecie swoje cierpienie i modlicie się we wszystkich intencjach, o które prosiła Matka Boża w Lourdes i Fatimie.

Niech słowa Bł. Luigiego będą dla Was zachętą do dalszej pracy apostolskiej:

“Droga Najświętszej Dziewicy jest dla nas programem modlitwy, pokuty, świadectwa oraz misji dla Kościoła. Czasy, w jakich żyjemy, wymagają postaw odpowiedzialnych i zdecydowanych”.

Niech Bł. Luigi prowadzi nas i wyprasza potrzebne łaski dla każdego i każdej z nas.