“Dołącz do naszego międzynarodowego „łańcucha modlitwy” i módl się z nami za chrześcijan z Bliskiego Wschodu

„Możemy wyrzec się wszystkiego, ale nie naszej wiary. Módlcie się za nas, a my będziemy się modlić za was!”

Taką wiadomość otrzymujemy każdego dnia od chrześcijan z Iraku, Syrii i innych krajów Bliskiego Wschodu. Ci ludzie cierpią prześladowania, ponieważ dopuścili się jednego „przestępstwa”: wiary w Chrystusa.

Aby obudzić świat z jego obojętności, papież Franciszek zwołał ekumeniczne spotkanie modlitewne, które odbędzie się 7 lipca w Bari we Włoszech. Wezmą w nim udział patriarchowie, liderzy i wspólnoty Kościołów chrześcijańskich z Bliskiego Wschodu.

„Mam do was pytanie: ilu z was modli się za prześladowanych chrześcijan?” – zapytał papież Franciszek. „Módlcie się ze mną, aby mogli oni doświadczyć wsparcia wszystkich Kościołów i wspólnot poprzez modlitwę i pomoc materialną”.

Modlitwa nie jest czymś błahym, to bardzo konkretne zobowiązanie. Dlatego w odpowiedzi na prośbę papieża Franciszka Aleteia organizuje międzynarodową kampanię modlitewną w intencji prześladowanych chrześcijan. I Ty możesz się w nią włączyć!

Czerwiec to miesiąc przygotowań do spotkania w Bari. Dlatego podejmij zobowiązanie i módl się codzinnie przez te 30 dni słowami, które napisał iracki biskup Saad Sirop Hanna – porwany i miesiąc przetrzymywany przez ISIS.”

Karta modlitwy, wraz ze specjalną modlitwą, jak i całość artykułu. Wystarczy kliknąć w link poniżej:

https://pl.aleteia.org/30-dni-modlitwy/