Dnia 14.10.2017r we wspomnienie Św. Małgorzaty Marii Alacoque, Centrum Ochotników Cierpienia Diecezji Elbląskiej przeżywało swój Jubileusz 25 lat działalności Apostolatu. Na tę uroczystość zostali zaproszeni goście i przewodniczący apostolatu CVS z diecezji  z wrocławskiej, zielonogórsko-gorzowskiej, bydgoskiej, olsztyńskiej i gdańskiej. Swoją obecnością zaszczycił
ks. Bp Jan Styrna.
 Na początku uroczystej Mszy św. została przedstawiona historia działalności Centrum Ochotników Cierpienia. Nie zbrakło miejsca na podziękowania, życzenia i upominki od przedstawicieli Odpowiedzialnych za nasz Apostolat w całej Polsce w różnych diecezji, za które jeszcze raz na łamach  czasopisma „KOTWICA” w imieniu Zarządu i Członków Centrum Ochotników Cierpienia (CVS) bardzo dziękuję.

Początkiem działalności w naszej diecezji motywacją do szerzenia tego Dzieła był wyjazd do  Re we Włoszech na tygodniowe  rekolekcje. Kolejną motywacją był Głogów, gdzie uczestniczyliśmy w uroczystości wmurowania Kamienia Węgielnego pod budowę Domu „Uzdrowienia Chorych” przywiezionego  z Lourdes i Fatimy. Tam poznałam kleryka  z II roku obecnego ks. Grzegorz Królikowskiego, który służył mi pomocą. Znajomość ta trwa do dzisiaj i wspólnie  wraz z członkami Apostolatu szerzymy ideę  założyciela bł. Luigi Novarese oparte na Orędziach Matki Bożej z Lourdes i Fatimy.

       Obecne Centralne spotkania Wspólnoty odbywają się w parafii bł. Doroty w każdą II sobotę miesiąca  o godz.11oo

Centralnym punktem spotkań to Eucharystia, gdzie czynny udział biorą chorzy, jak czytanie Słowa Bożego, spontaniczna Modlitwa Wiernych, przygotowywanie Darów Ołtarza. Po Mszy św. jest organizowana agapa gdzie chorym  i osobom niepełnosprawnym pomocą służą wolontariusze.  Podczas agapy są omawiane różne tematy  i planowane programy:  jak rekolekcje, wakacje na łonie przyrody, pielgrzymki krajowe i zagraniczne, Olimpiady sportowe , turnusy rehabilitacyjne w Głogowie.  W naszej Wspólnocie każdy może  odnaleźć swoje miejsce. Nawiązywać nowe kontakty  rozwiązywać wspólnie problemy związane z cierpieniem, pokonać bariery lęku i obawy w akceptacji  w środowisku ludzi zdrowych. Odważnie  podejmować  działania dla drugiego cierpiącego człowieka. Zaakceptować cierpienie, które może być drogą miłości chrześcijańskiej.

                                                     Przewodnicząca CVS diecezji elbląskiej
Maria Piechowska