Osiem lat temu, 11 maja 2013 r., Bazylika Św. Pawła “Za murami” roiła się od ludzi w żółtych koszulkach i czapkach, znaku identyfikującego osoby z CVS, z różnych miejsc i narodów.

 

Radość na twarzach pomimo zmęczenia podróżą była już widoczna z daleka, bo przecież każdy z nas czekał na ten właśnie dzień. Dzień, w którym nasz Założyciel, ks. Luigi Novarese, zostanie ogłoszony Błogosławionym – “Apostołem Chorych”. Tak też się stało i za to będziemy zawsze wdzięczni Panu Bogu.

 

Być błogosławionym to w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie. Dziś, podobnie jak wczoraj, „ewangelizacja w rozległym świecie zdrowia jest zadaniem każdego wierzącego, ponieważ jest posługą, która stanowi integralną część misji wspólnoty kościelnej.

 

Zapał apostolski, który pochłonął życie Błogosławionego Luigiego Novarese, jest darem, jaki Bóg dał swojemu Kościołowi i który Kościół dzisiaj wskazuje swoim członkom. Pomaga nam być pokornymi, wiernymi i odważnymi naśladowcami Jego wstawiennictwa wraz z wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, którą niezmiernie kochał ”. (Z homilii podczas beatyfikacji)

 

Papież mówił do nas: przeglądanie księgi pamięci pomaga nam zrozumieć korzenie naszej wiary. Jednak patrzenie w przyszłość, szkoła nadziei, pomaga żyć teraźniejszością, czasem konkretności”.

 

Od dzisiaj, 11 maja – dzień beatyfikacji Bł. Novarese, do 17 maja – daty założenia CVS, otwiera się dla nas coś w rodzaju „wielkiego tygodnia”.

 

Z tej okazji pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy byli 8 lat temu z nami na Beatyfikacji jak i tym, którzy śledzili transmisję z Mszy Św. beatyfikacyjnej za pośrednictwem mediów.

 

W sposób szczególny pragniemy wyrazić naszą wdzięczność tym, którzy szerzą charyzmat naszego Ojca Założyciela pomimo tego, że nie jest to łatwy charyzmat ani czas, w którym żyjemy nie należy do najprostszych.

 

Każdego dnia pamiętajmy o tym, że mamy wsparcie w Niebie i Błogosławiony Luigi Novarese wraz z tak wieloma Siewcami Nadziei czuwają nad nami i dodają nam sił do dalszych działań apostolskich a Niepokalana otacza nas swoją Opieką.

 

Wpatrując się w życie i przykład Błogosławionego Luigiego Novarese, naśladując jego wierność Bogu i całkowite zawierzenie Maryi Niepokalanej wierzymy, że gdziekolwiek byśmy nie byli, cokolwiek byśmy nie przeżywali, czegokolwiek byśmy nie doświadczali i robili, zawsze Bł. Luigi Novarese będzie się wstawiał za nami i wypraszał potrzebne łaski u Pana Boga.

 

Pamiętamy o Was w naszych modlitwach i dziękujemy za wszelkie Wasze wsparcie. Dziękujemy również za to, że trwacie z nami na modlitwie za chorych z naszych wspólnot, w sposób szczególny za naszego Moderatora generalnego – ks. Luigino, który nadal przebywa na intensywnej terapii i jest podłączony pod respirator. Na dzień dzisiejszy możemy powiedzieć, że jest lekko zauważalna poprawa i zostało mu podane osocze ozdrowieńców. Trwając w nadziei, modląc się w jedności z wszystkimi Braćmi i Siostrami Cichymi Pracownikami Krzyża jak i członkami CVS, prosimy Was o dalsze wsparcie modlitewne.

 

Do zobaczenia niebawem w naszym Domu Uzdrowienie Chorych, w Głogowie. A w ramach wspomnień kilka zdjęć z pamiętnego 11 maja 2013 roku: