• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Żyj swoim powołaniem!

 
 
 

W dniach 26.08-29.08.2015 r. w naszym Domu swoje dni formacyjne miały Siostry i Bracia – Cisi Pracownicy Krzyża z gałęzi do życia w rodzinie. Był to czas formacji, ale również spotkania się i podzielenia własnymi doświadczeniami związanymi z faktem bycia osobą konsekrowaną w świecie. Dzięki tym spotkaniom mogą nie tylko pogłębić swoją relację z Bogiem, ale też pobyć z sobą i ze wspólnotą.

 

Błogosławiony Novarese tak mówił:

„Być w zgodzie z własnym powołaniem […] kluczem jest czucie się żywym członkiem Mistycznego Ciała i aktywną częścią Kościoła, jest czucie się wezwanym do misji specjalnej. Należy mieć świadomość tego „drugiego życia”, które mówi, że nie jest tym, co widzimy i dotykamy. Ono dotyczy tego wymiaru życia, który nosimy wewnątrz, wymiaru nadprzyrodzonego, a którego nie zawsze jesteśmy świadomi. Od Boga pochodzimy i to On powołuje nas do istnienia. Bez Niego nasi rodzice nie byliby w stanie nas urodzić.

Ale jeśli nasze życie jest naznaczone cierpieniem, czy to oznacza, że Ojciec chce, abyśmy cierpieli? Nie – chce, abyśmy kochali, ponieważ tylko w kochaniu znajduje się szczęście, a On chce, abyśmy byli szczęśliwi. Szczytem zaś Miłości jest danie swego życia za braci.”

IMG_5244_DxO (Kopiowanie)

 

Leave a comment