• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Życzenia świąteczne od wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża

 
 
 

” Serce żłóbka zaczyna bić, kiedy w Boże Narodzenie składamy w nim figurkę Dzieciątka Jezus. Bóg przedstawia się w ten sposób w dziecku, aby powierzyć się objęciu naszych ramion. W słabości i kruchości ukrywa swoją moc, która wszystko stwarza i przekształca. Wydaje się to niemożliwe, a jednak tak jest: w Jezusie Bóg był dzieckiem i jako takie chciał objawić wspaniałość swojej miłości, która przejawia się w uśmiechu i w wyciągnięciu rąk ku każdemu”. Papież Franciszek

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim błogosławionego czasu, aby Dzieciątko Jezus narodziło się w Waszych sercach i obdarzyło Was potrzebnymi łaskami. Niech przyniesie pokój do Waszych serc i Waszych rodzin a czas spędzony z najbliższymi będzie czasem radości. Niech nasze serca wypełnią się miłością ku Bogu, ale też ku drugiemu człowiekowi i niech nikt nigdy nie będzie sam.

Radosnych świąt Bożego Narodzenia

życzy

wspólnota Cichych Pracowników Krzyża

Leave a comment