• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Życzenia na Boże Narodzenie

 
 
 

„Daj się porwać narodzinom Jezusa. Skoncentruj swoje myśli bardziej w wewnętrznej niż zewnętrznej ciszy i powtarzaj powoli, delektując się wspaniałością rzeczywistości:„ Dla mnie, tylko dla mnie, Wcielił się ”. Wtedy poczujesz, że światło rozwieje ciemność, że twój pokój będzie stopniowo wypełniony duchem, że w jedności z Jezusem będziesz z dnia na dzień odrywać się od wroga naszych dusz. Twoje serce będzie się rozszerzać coraz bardziej na nowe horyzonty, aby Twoje życie nabierało coraz bardziej spójnego kształtu i będzie stawało się coraz bardziej interesujące, a wszystko to dlatego, że otworzyłeś swoje serce na Pana, który do Ciebie przyszedł. Maryja wzięła Dziecko i umieściła je w żłobie; tak wiemy z historii i właśnie w tę noc Bożego Narodzenia, Maryja weźmie Jezusa i umieści go w Twoim sercu ”. Bł. Luigi Novarese

Niech tegoroczne Święta Bożego Narodzenia, tak inne niż wszystkie będą Świętami, w których Maryja, w głębi Waszego serca umieści swojego Syna, Jezusa.

Niech Dzieciątko Jezus obdarzy Was swoim Błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami, niech te dni, w których wspominamy cud narodzin Boga między nami, będzie czasem, pełnym radości, miłości, pokoju i przyniesie każdemu z Was nadzieję na lepsze jutro.

Dziękując za Waszą życzliwość, za wszelkie otrzymane dobro od Was, pragniemy zapewnić Was o naszej pamięci w modlitwie przy Nowonarodzonym Dzieciątku Jezus.

Niech Pan Bóg Wam błogosławi!

Wspólnota Cichych Pracowników Krzyża

Boże Narodzenie
Leave a comment