• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Życzenia dla Kapłanów

 
 
 

Drodzy Kapłani.

„Każde powołanie niesie ze sobą także wezwanie do świętości. Kapłan obcujący nieustannie ze świętością Boga wezwany jest, aby stać się świętym. Również jego posługa skłania go do wyboru życia inspirowanego ewangelicznym radykalizmem. Tym tłumaczy się konieczność ducha rad ewangelicznych w jego życiu: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. W tej perspektywie rozumie się także szczególne racje życia w celibacie. Wynika stąd przede wszystkim wielka potrzeba modlitwy w życiu kapłana. Modlitwa płynie ze świętości Boga i zarazem jest odpowiedzią na tę świętość. Napisałem kiedyś: «Modlitwa tworzy kapłana i kapłan tworzy się poprzez modlitwę». Tak, kapłan winien być przede wszystkim człowiekiem modlitwy, przekonanym, że czas przeznaczony na bliski kontakt z Bogiem jest czasem najlepiej wykorzystanym, ponieważ wspomaga nie tylko jego samego, ale i pracę apostolską. Chrystus potrzebuje kapłanów świętych!”

Św. Jan Paweł II

Życzymy Wam świętości, o której mówił św. Jan Paweł II, wierności i odwagi w kroczeniu za Tym, który Was pierwszy umiłował i wybrał do swojej służby. Niech dobry Bóg obdarza Was swoim blogoslawienstwem a Matka Boza otoczy swoją opieką. Pamiętamy w modlitwie i składamy w ofierze nasze cierpienia,byście byli wiernymi do końca.

Leave a comment