• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Zbliż się do serca mojego

 
 
 

Zbliż się do serca mojego. Słuchając bicia serca mojego nauczysz się być miłosiernym

Na obrazie nie widzimy uszu Pana Jezusa, ale cała Jego postawa mówi o otwartości na wysłuchanie. Przez Biblię przewija się również nieustannie: „Wysłuchaj nas Panie”, na które Pan odpowiada: „Słuchaj Izraelu”.
Bez słuchania Boga Ojca, niemożliwe jest autentyczne braterstwo, wyrażające się we wzajemnym szacunku dla życia każdego człowieka.

Modlitwa:
Znajdź odpowiednie miejsce dla obrazu, oraz wygodną pozycję dla ciebie, tak byś mógł/mogła swobodnie się w niego wpatrywać.
W jaki sposób Jezus słucha? Całym ciałem, stawiając pierwszy krok, w naszym kierunku. Bóg chce żebyśmy go słuchali. Zaprasza cię: zbliż słuch do serca mojego. Słuchając bicia mego serca nauczysz się co znaczy być miłosiernym. Kogo słucham? W jaki sposób słucham? Czego słucham? Jakie treści wypełniają mój słuch?

Na zakończenie pomódl się słowami św. Faustyny:
Dopomóż mi, aby mój słuch był miłosierny, bym skłaniała się do potrzeb bliźnich, by uszy moje nie były obojętne na bóle i jęki bliźnich.

Leave a comment