• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Za nami rekolekcje dla Centrum Ochotników Cierpienia

 
 
 

W dniach 1-3 października w naszym domu odbyły się rekolekcje dla Centrum Ochotników Cierpienia. Prowadził je niedawno wyświęcony, pochodzący z Głogowa Cichy Pracownik Krzyża, ksiądz Wojciech Grzegorek.

Tematem tych rekolekcji był fragment z Ewangelii według Świętego Jana, opisujący uzdrowienie niewidomego od urodzenia. Ksiądz Wojciech, opierając się również na Ćwiczeniach Duchowych świętego Ignacego, wprowadzał nas w tajniki ciszy wewnętrznej, wskazując na istotę relacji i bliskości z Bogiem w procesie nawrócenia i uzdrowienia. Zwrócił również naszą uwagę, że poza przygotowaniem do medytacji i samą medytacją, ważne jest by dokonać jej weryfikacji, odpowiadając sobie na pytanie: co było dobre a co jest do poprawy w mojej modlitwie?

W niedzielę 3 października odbyła się również audycja w Radio Maryja poświęcona pamięci księdza Janusza Malskiego, z udziałem siostry Małgorzaty Malskiej, księdza Wojciecha Grzegorka, pani Beaty Wawerskiej i pani Marii Piechowskiej należących do Centrum Ochotników Cierpienia.
Link do odsłuchania Audycji dla Chorych znajduje się poniżej.

https://www.radiomaryja.pl/multimedia/audycja-dla-chorych-cisi-pracownicy-krzyza-2/


Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za dar tych rekolekcji, za możliwość spotkania z członkami Centrum Ochotników Cierpienia z całej Polski oraz za wzajemną wymianę doświadczeń. Wierzymy, że czas ten wyda obfite owoce w życiu każdego i każdej z nas, przyczyniając się do rozwoju Apostolatu w poszczególnych diecezjach.

Leave a comment