• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Z radością wkraczamy w 2014 rok

 
 
 

Nowy rok naszej formacji jako CVS Archidiecezji Warmińskiej rozpoczęliśmy spotkaniem członków i sympatyków 12 .01.2014 roku. Było to szczególne spotkanie .Uświetnili je goście z Głogowa – ks. Radosław Horbatowski oraz s. Ewa Figura. Byli (obecnie już diakoni ) Paweł Jakubowski i Dawid Szczepkowski, którzy jako opiekunowie wyjeżdżali z nami na głogowskie turnusy. Ucieszyła nas także obecność kleryka Piotra Pagi, bo wyraził swoją gotowość do współpracy z naszą wspólnotą.

W koncelebrze uczestniczył także nasz asystent kościelny ks. Adam Bielinowicz a posługę ministranta pełnił Piotrek Szymczyk – wieloletni członek apostolatu. Oprawę muzyczną i piękne kolędy przygotował Jacek Wykowski. Od pierwszych chwil Eucharystii obawy i nieśmiałość u wielu z nas związana z obecnością gości z Głogowa prysła. Serdeczny uśmiech i ciepło ks. Radka podbiła nasze serca. Pouczające i piękne kazanie przez niego głoszone dopełniło swego. Tak jak księdza Janusza Malskiego, ks. Radka akceptujemy jako naszego przewodnika.

Po Mszy Świętej przy wspólnym stole także panowała radosna atmosfera. Siostra Ewa zabierając głos mówiła nam o apostolacie a szczególnie o tworzeniu małych grup przy parafiach. Cieszyła się, że wśród nas zobaczyła znajome jej od lat tworze, widziane niejednokrotnie w głogowskim domu. Zdziwiona była, że nasza Paulinka wydoroślała. Pamiętała ją jaką małą dziewczynkę. Tak, wydoroślała – ze swoim „krzyżem” – wózkiem inwalidzkim, ale buzia jak zawsze – radosna. To samo trzeba powiedzieć o jej mamie Beacie Szostakowskiej. Gdy widzę je razem to czuję, że jest to świadectwo – świadectwo życia w powołaniu do cierpienia. Podobnie Marylka Berent z pozycji swego wózka obdarza wszystkich radością i uśmiechem. Był też czas na spotkanie ks. Radka i s. Ewy z Radą Centrum, gdzie była szczera rozmowa, wskazówki, uwagi i oczekiwania odnośnie naszej pracy .

Mogliśmy przedstawić co my ze swej strony planujemy i chcemy robić aby osobiście się ubogacać i rozwijać nasz apostolat . A więc – już od tego roku jesteśmy organizatorami Mszy Świętej dla chorych i niepełnosprawnych w uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli ) w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie. W okresie letnim spotkamy się w Diecezjalnym Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie.

Do współpracy zaprosimy bratnie stowarzyszenie CVS z Elbląga .Zorganizujemy rekolekcje w ośrodku Caritas w Rybakach – i już do ich głoszenia zapraszamy ks. Radosława. Mamy nadzieję w marcu sfinalizować powstanie grupy w Bartoszycach, Rozmowy z głogowskimi gośćmi dodały nam impulsu i energii by ponownie starać się docierać do parafii z apostolatem Bł. prał. L. Navarese .

Nie zaniechamy stałej naszej działalności – między innymi: udziału w pielgrzymce do Klebarka Wielkiego uroczystej Mszy z okazji Światowego Dnia Chorego organizacji turnusu do Głogowa spotkań integracyjnych w tym jednego w Nidzicy comiesięcznych spotkań formacyjnych oraz spotkań w małych grupach przewodnich modlitwy za kapłanów we współpracy z naszym seminarium współpracy z fundacją „Łatwiej Razem „i WMSON głoszenia o apostolacie na spotkaniach rodzin w żałobie przy Hospicjum w Olsztynie katechezy na comiesięcznych spotkaniach według materiałów formacyjnych, oraz przybliżania postaci i apostolatu L. Novarese na podstawie publikacji Cichych Pracowników Krzyża.

wzorem ubiegłych lat zorganizujemy konferencję z udziałem zaprzyjaźnionego z mami kapłana Wojsława Czupryńskiego. Na zakończenie Przewodnicząca Teresa Skuza jeszcze raz podziękowała za przyjazd gości z Głogowa, za obecność diakonów i kleryka , delegacji grup z Nidzicy i Ornety. Dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego ,że stoły pięknie wyglądały,a szczególnie Grażynce Berent ,bo ona nad wszystkim miała pieczę.

Braciom Kapucynom wyraziła szczególną wdzięczność za to, że od lat podejmują nas w swoim kościele, salce i kuchni – gdzie czujemy się jak u siebie w domu . Wszystkim członkom i sympatykom podziękowała za przybycie mimo brzydkiej pogody. A naszemu opiekunowi kościelnemu ks. Adamowi wszyscy dziękujemy, że razem z nami realizuje dzieło Bł. L. Novarese.

Nowy rok rozpoczynamy z zapałem, chęcią i pomysłami na radosne zaangażowanie się w apostolat . Odzew już jest -Teresa Jasińska do tej pory sympatyk wspólnoty z radością wzięła książeczkę z materiałami formacyjnymi i Kotwicę.

Mamy nadzieję, że zostanie aktywnym członkiem CVS . Natomiast Jadwiga Wesołowska telefonowała ,że pragnie w swoim mieszkaniu przyjąć grupkę i ma pomysł na intencję modlitw . Pierwsze w tym roku spotkanie miało uroczysty charakter i pozostanie nam na długo w pamięci.

W imieniu Rady CVS
Daniela Szymczyk

Leave a comment