• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Z Kulturą stykamy się wszędzie…

 
 
 

W minionym tygodniu w Naszym Domu …Tak jest ,że kultura może być na wyciągnięcie ręki jeśli tylko chcemy.. Właśnie to skłoniło nas do skorzystania z oferty Centrum Kultury „Agora” we Wrocławiu i zaproszenia działającego w jej ramach Teatru na Różance z przedstawieniem pod tytułem „Pociąg do..” Inspiracją do powstania sztuki stał się jeden z pomników wrocławskich . Sztuka zrealizowana przez artystów skłaniała do refleksji nad życiem nad tym co ważne ,nad naszymi motywacjami i działaniami nad tym co dobre co warte tego by zachować w pamięci nasze emocje i uczucia bo one nas określają. Były ukazane różne postawy życiowe. Wykorzystano grę aktorów ,ale tez światło dźwięk i prezentacje , wszystko razem dopracowane w sposób profesjonalny. Pociąg do.. Nieba bo tam wszyscy zmierzamy w różnym czasie ale z biletem w jedną stronę to skłania do refleksji podobnie jak sztuka która wystawiono.

Aktorzy z Wrocławia pojawili się w Głogowie w Domu Uzdrowienie Chorych na zaproszenie Cichych Pracowników Krzyża , by przebywający na turnusie mogli skorzystać i ubogacić się poprzez zetkniecie się z Kulturą wyższą. Spektakl się podobał a kilkunastoosobowa grupa artystów była mocno oklaskiwana. Występ był pro publiko bono co warto podkreślić.

Mamy nadzieję, że jeszcze zdarzy się możliwość skorzystania z oferty teatru ,lub innej propozycji CK. Agora.

Leave a comment