• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Wyjątkowe spotkanie w Sopocie

 
 
 

W drugą niedzielę miesiąca członkowie Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej spotykają się na wspólnej Eucharystii.

Jednak dzień 12 września 2021 roku był dniem szczególnym. Jak zaznaczył w słowie powitalnym ks. Stanisław Łada, duszpasterz osób chorych i niepełnosprawnych, w dniu tym połączyła nas potrójna radość.

Pierwsza i najważniejsza również dla całego polskiego Kościoła to beatyfikacja ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Wcześniej uczestniczyliśmy w tej uroczystości za pośrednictwem telewizji.
Następnie z radością powitaliśmy ks. Wojciecha Gregorka koncelebrującego dla nas mszę św. Prymicyjną. Od wielu lat jest On związany z gdańskim stowarzyszeniem COC. Towarzyszyła Mu siostra Ewa bardzo bliska naszemu sercu.
Cieszyliśmy się również z obecności grupy kleryków GSD, którzy w sierpniu uczestniczyli we wczaso-rekolekcjach w Głogowie i służyli pomocą osobom chorym i z niepełnosprawnościami.
Pełni wdzięczności i radości rozpoczęliśmy Eucharystię.
Homilię wygłosił ks. Wojciech i skupił się na postaciach nowych błogosławionych i ich związku z charyzmatem Centrum Ochotników Cierpienia i Cichych Pracowników Krzyża.

Wspomniał o spotkaniu ks. kardynała Wyszyńskiego z założycielem COC Bł.Luigim Novarese i obrazie Matki Bożej Częstochowskiej podarowanym Cichym Pracownikom Krzyża z własnoręcznym podpisem ks. Kardynała. Łączyła Błogosławionych Maryja i całkowite zawierzenie Jej opiece i pomocy.
Matka Elżbieta Róża Czacka realizowała swoje powołanie zgodnie z hasłem: „wiara bogata w uczynki”. Zajmowała się osobami niewidomymi i pokazywała im, jak mogą wykorzystać swoje umiejętności w życiu.

W imieniu wszystkich członków COC członek Rady Urszula Burda złożyła gratulacje ks. Wojciechowi z okazji święceń kapłańskich i podziękowała za Jego obecność wśród nas i sprawowanie Eucharystii. Powiedziała: „Jesteśmy ogromnie wzruszeni, że mogliśmy z Tobą sprawować tę Najświętszą Ofiarę. Pan w łaskawości swojej sprowadził Cię do nas, abyś udzielił nam błogosławieństwa prymicyjnego. Życzymy Ci, abyś na drodze swego powołania dążył do świętości i wzrastał w wierze. Niech Bóg błogosławi, wzmacnia i napełnia swoimi łaskami, aby służba Bogu i ludziom nieustannie napełnia Cię radością”.
Eucharystyczne spotkanie zakończyło prymicyjne błogosławieństwo. 

Tekst i zdjęcie: https://www.facebook.com/Centrum-Ochotników-Cierpienia-Archidiecezji-Gdańskiej-287709611353244

Leave a comment