• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

„Wszyscy jesteśmy uczniami-misjonarzami” – Spotkanie krajowe CVS w Głogowie

 
 
 

W dniach 22.02.-24.02.2019 roku, w naszym Domu „Uzdrowienie Chorych” w Głogowie odbyło się spotkanie po konfederacyjne Centrum Ochotników Cierpienia z całej Polski.

Było nas 8 diecezji (zielonogórsko-gorzowskiej, radomskiej, bydgoskiej, elbląskiej, warmińskiej, archidiecezji wrocławskiej, gdańskiej i poznańskiej) w tym 6 skonfederowanych, w sumie ok. 60-70 osób. W piątkowy wieczór spotkanie rozpoczęło się Eucharystia a wieczorem zebraliśmy się na wspólnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, aby wypraszać dary Ducha Świętego na całe to spotkanie.

W sobotę czekał nas dzień obfity w konferencje. O 9.30 swoją konferencję wygłosił nam ks. Janusz Malski – Moderator Generalny Cichych Pracowników Krzyża, który wraz z bratem Wojciechem Grzegorkiem – również Cichym Pracownikiem Krzyża przyjechali na to spotkanie z samego Rzymu.

Następnie po krótkiej przerwie kawowej relację ze spotkania Międzynarodowej Konfederacji CVS w Rzymie wygłosił Zdzisław Waszkiewicz- koordynator krajowy CVS.

Przed obiadem została również odprawiona Eucharystia. O godz. 15.00 rozpoczęliśmy popołudniowe prace od Koronki do Bożego Miłosierdzia aby już o 15.15 wysłuchać konferencji brata Wojciecha Grzegorka pt: „Sandały ucznia-misjonarza czyli o fundamencie, który uczy wspólnie kroczyć”.

Po przerwie kawowej ks. Robert Patro – dyrektor wydziału duszpasterskiego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i wikariusz biskupi, wygłosił swoją konferencję pt: „Wszyscy jesteśmy misjonarzami”, po czym był czas na dyskusję i zadawanie pytań.

Po kolacji, na tzw. relaks odbył się pogodny wieczór, w trakcie którego można było zagrać w BINGO, wgrać cikawe nagrody i wspólnie pośpiewać Karaoke.

Niedzielne przedpołudnie to czas na podsumowanie i Eucharystię na zakończenie spotkania.

Po obiedzie wszyscy ubogaceni i wzmocnieni wrócili do swoich diecezji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

 

Leave a comment