• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Wspomnienie liturgiczne Błogosławionego Luigiego Novarese na świecie

 
 
 

W różnych częściach świata świętowaliśmy wspomnienie liturgiczne Błogosławionego Luigiego Novarese. Dzieło, które w 1984 roku całkowicie powierzył Niepokalanej przeczuwając, że jego czas na ziemi dobiega końca, dziś rozwija się pod płaszczem Maryji na czterech kontynentach. Pamiętając o niezbędnych środkach ostrożności że względu na pandemię koronawirusa, każdy według własnych możliwości, dziękowaliśmy Bogu za dar naszego założyciela oraz prosiliśmy o jego wstawiennictwo i prowadzenie.

W Rzymie wspólnota Cichych Pracowników Krzyża zgromadziła się przy grobie Błogosławionego w Kościele MB Dusz Czyśćcowych Wspomożycielki przy via Giulia.

Wcześniej rzymska wspólnota odwiedziła Rocca Priora skąd 20 lipca 1984 r. Novarese odszedł do domu Ojca.

W Casale Monferrato, rodzinnym domu Błogosławionego, została odprawiona eucharystia z niektórymi reprezentantami Ochotników Cierpienia i Cichych Pracowników Krzyża.

W Montichiari, J. E. Bp. Domenico Sigalini odprawił mszę w parku przy domu Cichych Pracowniki w Krzyża.

W Sanktuarium MB Uzdrowienia Chorych w Valleluogo świętowano wspomnienie liturgiczne założyciela modląc się wraz z chorymi na różańcu oraz na uroczystej mszy, po której  uczczono jego relikwie.

W Domu Niepokalanego Serca Maryi w Re, neoprezbiter Cichych Pracowników Krzyża, Michel Fayosseh wraz ze wspólnotą oraz gośćmi z domu opieki nad osobami starszymi odprawili wspólnie Eucharystię.

Grupa osób z niepełnosprawnością umysłową wraz  z ks. Marcellinem Akonsena, neoprezbiterem ze wspólnoty oraz wychowawcami na wyjeździe wakacyjnym w Ayas odprawili mszę w ogrodzie Villa Letizia.

W Bari, na południu Włoch, grupa osób z niepełnosprawnością umysłową spotkała się na pierwszej wspólnej Eucharystii po kwarantannie wspominając naszego błogosławionego założyciela.

W Głogowie odprawiono uroczystą mszę w kolegiacie wraz z osobami przebywającymi na turnusie oraz przedstawicielami Ochotników Cierpienia.

10. Ochotnicy Cierpienia z diecezji gdańskiej zgromadzili się na wspólnej Eucharystii w Pruszczu Gdańskim.

11. W Kolumbii Ochotnicy Cierpienia świętowali Bł. Novarese opowiadając o jego życiu w krótkich filmikach oraz dzieląc się życzeniami i radością na grupie WhatsApp.

un saluto dal Cvs della Colombia

Gepostet von Opera Beato Luigi Novarese am Dienstag, 21. Juli 2020

un saluto dai nostri amici del cvs della Colombia in occasione della memoria del Beato Novarese

Gepostet von Opera Beato Luigi Novarese am Dienstag, 21. Juli 2020

12. W Kamerunie, wspólnota Cichych Pracowników Krzyża wspominała założyciela na Eucharystii i świętowała na wspólnym podwieczorku.

Leave a comment